Chci umet plynule anglicky

Od: Datum: 22.05.15 19:24 odpovědí: 11 změna: 05.06.15 13:11
Dobry den, mam takovy dotaz. Ucim se anglicky jazyk uz 7 let, ale neumim ji plynule. Casto mi je doporucovano koukat na filmy, ale k cemu me to bude kdyz vetsine nebudu rozumet. Me to prijde divny se koukat na neco cemu opravdu nebudu rozumet. To same je i s knihami taky nema cenu cist neco cemu nerozumim. Myslite ze kdybych se koukala na ty filmy ze bych umela lepe anglicky?
Mam take problem si zapomatovat slovicka, tak nevite co stim?
Dekuju predem za odpovedi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.05.15 19:34

Naučíš se mluvit plynule tak, že prostě budeš mluvit. Domluv se s děckama, s dospělými, s každým, kdo se učí a kdo chce. Nějaké chození do kurzů, když je třída plná a ke slovu se skoro nikdo nedostane, to je marnost. *plac*

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 22.05.15 19:40

Odjeď tam, kde se mluví anglicky a zapomeň na češtinu. Nebo i zde se o anglickou komunikaci snaž. Máš k tomu negativní přístup.

Datum: 22.05.15 19:45

Filmy si pouštějte s titulky, dobré jsou i anglické titulky k anglicky mluvenému filmu... Už jen to, že budete angličtinu poslouchat, tak se budete zdokonalovat. A jestliže za vším vidíte problém, tak se začněte učit slovenštinu, té třeba porozumíte.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.05.15 19:45

Pokud nemáte možnost vyjet na delší dobu někam do anglicky mluvící země, zkuste ve svém okolí vyhledat jazykovku vyučující tzv. přímou metodou - Direct Method for English. Ta prostředí anglofonní země a situaci dialogu výborně simuluje a student se tak "rozmluví" rychleji. Seznam škol vyučujících touto metodou zde http://cz.directmethod.eu/seznam-skol

Datum: 22.05.15 20:53
Začnete číst kniky, kde je jednodušší angličtina. Tam získáte slovní zásobu a naučíte se číst v angličtině. Koukejte na seriál, který dobře znáte a sledujte ho s anglickými titulky. A v poslední řadě ho pak sledujte bez titulku a poslouchejte a poslouchjte. Samozřejmě je ideální, kdyby jste do toho s někým i anglicky mluvil, jinak budete dobře rozumnět, ale prd mluvit. Nevím, kolik vám je, ale úplně ideální řešení je opravdu odcestovat do Británie. Mluvím z vlastní zkušenosti. Nikdy jsem se neučil anglicky (ani ve škole), ale chtěl jsem se naučit, ale byl jsem na to moc línej. Tak jsem se v teď v říjnu rozhodl, že v únoru jedu do Británie, abych tu anglinu konečně dal a že se nevrátím, dokud jí nebudu dokonale zvládat. Hned jakou jsem díky tomu měl motivaci se denně učit, když jsem věděl, že mi ubíhá čas do odjezdu. Teď tu jsem, furt ještě špatně rozumím, ale snažím se poslouchat a poslouchat. Prostě, pokud se to chcete naučit, musíte do toho dát maximum. Žádné náhražky totiž neexistují.

Datum: 23.05.15 01:16

Samozřejmě, že poslech a četba pomohou.

Jak chcete rozumět bez poslechu a četby?

"Přímou metodu" nedoporučuji. Naučí Vás "pár frází" a po skončení školy budete znovu na začátku ...

Datum: 04.06.15 21:02
Pokudnejsi genius s iq nad 150 musis kazdy den aspon hodku koukat treba na cnn nebo sledovat filmy,dokumenty,sitkomy... Nebo odekit na par let do anglie ci usa.

Datum: 04.06.15 21:20

Mám státnice z AJ, certifikát CPE, dle učitelů (rodilých mluvčích) mluvím kromě slabého přízvuku jako oni a stejně jsou místa ve filmech, knihách a zprávách, kterým nerozumím. To je naprosto normální. Např. nikdo nezná všechna slovíčka. Jednou jsem rodilého mluvčího uvedla do velkých rozpaků, protože jsem znala slovní spojení, které on ne. (Stálo mne to hodně přesvědčování, že se opravdu používá v místech, odkud on pochází.)

To, co pomáhá, nejsou jen filmy a četba, ale jakékoliv "vystavení se" cílovému jazyku. Je třeba jej vnímat, používat, pracovat s ním, hrát si s ním. Vnímat jej jako prostředek komunikace, ne jako cvičení v učebnici, která musím mít na 100% správně; ne jako časy, které mne pletou, protože čeština takové rozdíly nemá; ne jako otravná slovíčka, která se musím naučit na další písemku (a to nejlépe tím, že si je budu číst ve slovníčku, kde je mám krasopisně přeložená do češtiny, i s výslovností). V tomto mají výhodu děti, jazyk je pro ně způsob komunikace - a ony komunikovat chtějí. Tak chtějte taky ;)

Datum: 05.06.15 12:25

No tak pravda, angličtina je řeč. Řeč se čtením a hleděním na filmy nenaučíš. Jestli chceš opravdu dobře a plynule mluvit anglicky, pak se musíš dostat mezi angličany a mluvit a mluvit a mluvit. Ze začátku budeš mít trable, ale za pár týdnů zjistíš, že angličtina k tobě přichází tak nějak sama od sebe i bez učení.

Datum: 05.06.15 12:46

No tak jistě že samotné koukání na filmy nestačí. Ale rozmyslete si, proč těm filmům nerozumíte. Velký podíl může být v tom, že prostě nerozlišíte jednotlivá slova. A tak si myslím, že jako doplněk k ostatním přístupům (tžeba i učit se písničky, mj.)vám i filmy mohou pomoci, prostě naposlouchat tu mluvenou angličtinu, oblomit sluch. No a jistě že je důležité mluvit, to nepochybně. Úplně nejlepší by bylo mluvit v anglickém prostření, kde vám čeština prostě k ničemu nebude.

Datum: 05.06.15 13:11

Sledováním filmů si lze vycvičit sluch a rozumět. Na mluvení je ovšem jediná metoda - mluvit, mluvit, mluvit. Jak už tady zaznělo - v ideálním případě přímo v místě, kde se anglicky mluví a kde nebudete mít nikoho, kdo bude umět česky. Mám zkušenost, že se tímto velice rychle rozvíjí schopnost komunikace - tím spíš v případě, že již do jisté míry ovládáte jazyk ze školy. Bohužel ale máte špatný přístup - nemá cenu dělat něco, protože to stejně neumím. Takto se to skutečně nenaučíte.

Jinak co se týká jazyka a porozumění - stejně jako má čeština nářečí a dialekty, má je i angličtina. Nezřídka se stává, že člověk navyklý na spisovnou verzi jazyka ze začátku poněkud tápe. Mohu vás ubezpečit, že i tomu, kdož je rodilým mluvčím a dostane se na druhý konec světa, ze začátku smysl některých místních výrazů uniká.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.