Dálkové studium

Od: Datum: 20.05.15 10:12 odpovědí: 2 změna: 21.05.15 19:42

Dobrý den. chtěla bych se zeptat a potřebovala bych poradit. Mám vystudovaný první ročník zdravotní školy-zdravotního asistenta. A po dlouhodobé nemoci, kterou trpím jsem ve studiu musela polevit. Chtěla bych se zeptat jestli je možné nastoupit na dálkové studium a přitom nemuset být na úřadu práce. Stálou práci bych si zatím určitě nenašla, ale pracovala bych na brigádách. Přitom bych studovala školu dálkově. Chtěla bych vědět jaké by byli rozdíly od denního studia?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: klarav
Datum: 21.05.15 16:19

Záleží na škole, ale ve většině případů je to tak, že jste vedeni na úřadu práce... to ti řekne konkrétní škola. Pokud nemáš práci, ale jen brigády, pak je jedno, jestli jsi na ÚP. Jinak jde o to, že musím umět to samé (někdy jsou teda učitelé vlídnější), jen nemusíš chodit do školy každý den.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.15 19:42
avatar

Nikdo není povinen se registrovat na úřad práce

a školy do toho nemají co mluvit.

Evidence je právem nezaměstnaných, nikoliv jejich povinností.

Je otázkou, zda se bude dálkové studium střední školy posuzovat jakou "soustavná příprava na budoucí povolání" a jestli byste nadále byla považována za "nezaopatřené dítě" (pak by za Vás hradil zdravotní pojištění stát) v případě, že při škole budete i pracovat.

Neměla byste jednodušší požádat ředitele školy o individuální vzdělávací plán ze zdravotních důvodů?

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.