Trpny rod

Od: Datum: 16.05.15 10:16 odpovědí: 3 změna: 18.05.15 02:35

Dobrý den, můžu se zeptat když je věta To dítě bylo uneseno - This Child has been kidnapped tak proč to není This Child was kidnapped.Vždyť to je věta v min čase a ne v předpřítomnem. Greenhouse gases trap the Suns heat.Když ji dam do trpneho rodu The suns heat is traped greenhouse gases, proč předtím greenhouse gases není by?Když je věta extréme weateheer is produced by Global warming. Tak tu to by je proč? Dekuju za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.05.15 10:36
avatar

This child has been kidnapped. - říkám, že dítě bylo uneseno. Prostě to oznamuji, že se to stalo. Je nepodstatné, kdy se to stalo.

This child was kidnapped. - to zní podivně; min. čas se používá tam, kde je z nějakého důvodu zřejmé, kdy se to stalo, nebo že se to stalo v určitém čase v minulosti. Třeba This child was kidnapped when she was 7. Tady se jedná o rozdíl mezi Past Simple a Present Perfect, který je ze začátku velice těžko uchopitelný.

Další věta je správně takto: Suns heat is trapped by greenhouse gases. A poslední takto: Extreme weather is produced by global warming.

doplněno 16.05.15 11:03:

Bod anonymovi - následky jsem zapomněla zmínit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: anonym0
Datum: 16.05.15 10:58

This Child has been kidnapped - je to predpritomny cas. Udalost se stala v minulosti, ale neni uvedeno presne kdy a jeji nasledky trvaji az do soucasnosti. Dite je stale unesene.

Ohodnoceno: 6x
 
Od: ctenar*
Datum: 18.05.15 02:35

has been kidnapped = bylo uneseno a pořád ještě je unesené

was kidnapped = bylo uneseno a už bylo osvobozeno (nebo zabito)

trapped BY gases. Jinak ta věta nedává gramaticky smysl.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.