Zanechání studia a přestup

Od: Datum: 15.05.15 15:53 odpovědí: 5 změna: 18.05.15 02:24

Dobrý den,
Žádala jsem ředitelku naší školy o přerušení ze zdrav.důvodů. Žádost mi byla zamítnuta,přišla mi výzva k omluvení absence,pokud neomluvím,budu považována za studenta,který studia zanechal.
Ráda bych se zeptala,jak je to s možností podání nové žádosti o přerušení a také,jelikož jsem přijata na jinou sš,kde budu opakovat ročník,tak jak je to s případným zanecháním studia? Bude toto rozhodnutí o přijetí platné,nebo ne?
Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: sousedka
Datum: 15.05.15 16:38
Pokud jsi přijata na jinou školu, kde nastoupíš v září, tak už asi nemá smysl se znovu odvolávat a vnucovat se kde nemají zájem. V momentě, kdy Tě nebudou považovat za svého studenta, musí Ti vydat papíry o ukončení studia a musíš se do 3 dnů zaregistrovat na pracáku- do doby než znova nastoupíš na střední ( pokud nemáš zajištěnou práci).
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.15 21:26

1. Nejsi studentka, ale žákyně

2. Rozhodnutí o přerušení je plně v kompetenci ředitele školy, takže bude určitě opět zamítnuto, ale můžeš se zkusit odvolat :)

3. Z dotazu jsem vůbec nepochopil, jestli se jedná o přestup nebo přijetí do vyššího ročníku jiné školy :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.15 22:50

Děkuji za odpověď,mám k tomu pár věcí na doplnění :)

K bodu 1., děkuji za upozornění,hledala jsem si k tomu i nějaké info a uznávám, že v souvislosti s tím, že ve všech rozhodnutích ze školy jsem "jmenována" za studenta, mě ani nenapadlo nad tím uvažovat a zjišťovat, že to tak není :) ale na druhou stranu učitelé na sš vyžadují oslovení profesor, ale většina z nich na tento titul vzděláním nedosáhla.
Bod 2. je bez debat.
Bod 3., omlouvám se za nedostatečné vysvětlení. V mém případě se jedná o přestup s opakováním ročníku (nyní jsem ve 3.ročníku a na nové škole si ho zopakuji),věděla jsem, že nebudu mít tento ročník, vzhledem k vysoké absenci ze zdrav.důvodů, uzavřen.
Doufám, že teď už je vše jasné :)

Datum: 16.05.15 23:04
avatar

Základní školy, učiliště a střední školy navštěvují žáci

a učí na nich (středoškolští) učitelé (správné oslovení je pane učiteli, paní učitelko).

Studenti a profesoři studují/přednášejí na VŠ.

Omluvte stávající absenci, abyste dále zůstala žákem školy. Nejlepší by podle mne pro Vás bylo zůstat žákem školy až do data přestupu na další školu (nebo alespoň do konce června). Pak byste měla nárok na prázdniny a nemusela byste se evidovat na ÚP. (Máte-li zdravotní problémy, nemuselo by pro Vás být snadné poskytovat ÚP potřebnou a povinnou součinnost).

Novou žádost o přerušení studia (ideálně s doporučením ošetřujícího lékaře) doručte vedení školy spolu s omluvenkou.

Pokud studia zanecháte, bude to k prvnímu dni neomluvené absence. Stát by za Vás v případě evidence na ÚP začal hradit zdravotní pojištění až ode dne zaevidování na ÚP. Bude-li mezi ukončením studia a evidencí na ÚP celý měsíc, kdy nebudete žákem školy, budete se muset zpětně u "své" zdravotní pojišťovny přihlásit jako OBZP a doplatit dlužné zdravotní pojištění (1.242 Kč/měsíc).

Poznámka:

Nikdo není povinen se na ÚP evidovat. Dost lidí se na ÚP registruje kvůli zdravotnímu pojištění, ale to není nutné do 3 dnů po skončení zaměstnání nebo školy. Pokud by škola skončila např. 15. dubna, stačilo by se kvůli zdravotnímu pojištění na ÚP zaevidovat poslední pracovní den v květnu (letos by to muselo být v pátek 29. května dopoledne – nové evidence se v pátek přijímají cca do 10 nebo 11 hodin).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ctenar*
Datum: 18.05.15 02:24

vyžadují oslovení profesor, ale většina z nich na tento titul vzděláním nedosáhla

Na titul profesora žádné vzdělání není. Je to akademický titul, takže na to jsou zapotřebí jen odučené roky na VŠ podložené nějakým solidním přínosem k oboru (typicky je jen jeden profesor na dané katedře, takže fakulta má třeba jen 10-15 profesorů, většinou starých pánů).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.