Názor na maturitu z ČJ z ihned.cz a váš

Od: Datum: 08.05.15 23:17 odpovědí: 3 změna: 09.05.15 09:25

ahoj

ted jsem si listoval na ihned.cz

a tam je :

Jiří Zíka, ředitel Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (známější jako Cermat), jež maturity připravuje, ale slibuje, že hodnotitelé budou tentokrát lépe připraveni. Nynější systém, kdy si školy slohy hodnotí samy, ale považuje za nespravedlivý: "Gymnazijní učitelé hodnotí svoje žáky srovnatelně s centrálními hodnotiteli. Ale učitelé tradičně slabších učilišť nebo technických škol se liší více než o 16 procent. To znamená, že tito žáci získávají maturitu relativně levněji."

tahle část textu je nesmysl ! Všude podle mě musí být přísný. a to , že nekdo delal maturitu na gymplu a nekdo na ucilisti v tom nehraje roli . učitele z ucnaku , taky maj vysokou školu jako ty z gymplu a nemuzou být prece hodnější.

co si o tom myslite vy?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jpd
Datum: 09.05.15 00:20

Už to, že z učňáku je maturita, je nesmysl. Zbytek mého názoru si domyslete...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.05.15 04:34

Není to nesmysl. Nároky na žáky jsou na různých typech škol různé.

Nejvyšší jsou na gymnáziích, o něco nižší na soukromých gymnáziích,

ještě nižší na odborných SŠ a nejnižší na učilištích a soukromých SŠ.

Rozdíly jsou i v nárocích a v hodnocení žáků základních škol.

Jedničkář z jedné ZŠ může mít v jiné škole jiné výsledky ...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.05.15 09:25

Dobrý den,

To je ta největší hloupost co ten ředitel vypustil z úst. Já sama jsem v úterý maturovala, sice by třeba ta maturita z čj snesla o trochu víc času- na dlouhé úryvky ( otázky typu Jidáš nebo poprsí Pallady - nemusel vědět každý, ale budiž) ale stihla jsem to. Nemyslím že jsem neprospěla, Zhruba jsem si to tak počítala, tak mám něco málo přes 40 bodů. Což jsi myslím, že není až tak špatný výsledek z 50 bodů.

Studuji Střední odbornou školu, sama jsem to tak chtěla. Na Zš jsem měla samé 1, a to jsem chodila na Zš na vesnici. S porovnání s městem jsme měli ohodně lepší výsledky. Mohla jsem se přihlásit i na Gympl, ale nešla jsem tam. Protože mě nebaví fyzika, chemie, nebo matika. Radši jsem se chtěla něco přiučit z oblasti práva, účetnictví, vyřejné správy a tak, to mě vždycky lákalo.

Po těch čtyrech rocích, si myslím že mám dobrý přehled. Dělal jsem praktickou maturitu, tu mám za 1. Tam jsem účtovala, počítala nemocenskou nebo vytvářela obchodní korespondenci...Vzhledem k mému snažení, jsem bez problému přijatá na Vš. Ještě akorát udělat ústní maturity, ale vím že když se naučím, tak mě učitelé na 100% nepotopí.

To, že někdo z maturantů na Facebooku, se posmívá lidem co chodí na Střední odborné školy, či učiliště. *zed* To mi příjde za vrchol jejich debility. Přece, když chodí někdo na Gympl a vychvyluje se jaký je dokonalý a vy z ostatních odborných škol či učilišť jste úplně tupci. To přece není pravda, ano jsou výjimky i na těch učilištích nebo odborných školách, ale to neznamená že jich je spusta tupých a podřadných. Mají i někdy více znalostí než nějaký gymplák co tak tak prochází.

A ty slohy z čj, to mi příjde taky jako kravina, Já chodím na školu, kde je s námi v jedné budově Gymnázium. Na Čj nás má výborná paní učitelka, která učí i na tom Gymplu. Naše slohy, vždy hodnotila, podle bodové stupnice, která je u maturit. Sama říkala, že jsem se slohem na tom o mnoho lépe, něž Gympl. Takže to pravda není, že jsou učtitelé mírnější. Musí to hodnotit stéjně, jsou na to pravidla.

Nám to sama učitelka říkala, a té věřím víc než nějakému řediteli toho centra, který ani sám neví o co jde...*bzum*

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.