Jehlan povrch

Od: Datum: 08.05.15 09:00 odpovědí: 8 změna: 10.05.15 18:19
Ahoj muzu se zeptat,mam tu tyto dva priklady,nechapu jak spocitat povrch obsah podstavy mam snad dobre,ale nerozumim jak spocitat onsah plasta,Muzete mi to vysvetlit ja asi budu potrebovat vysku,a tu stranu?Nechapu to u te 6 to B

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: natalia
Datum: 08.05.15 09:49

A pak tu 7, já nerozumím Spl jestli je to saténová výška strana a strana a?a jestli to stačí vypočítat jednou nebo víc tech stran,nerozumím

Datum: 08.05.15 11:39

K příkladu č.7: Trojboký jehlan má podstavu tvořenou rovnostranným trojúhelníkem a plášť sestávající ze třech rovnoramenných trojúhelníků. Nejprve vypočítáme plochu podstavy; pomocí Pythagorovy věty vypočítáme výšku, která je odvěsnou pravoúhlého trojúhelníka, jehož jedna odvěsna je hledaná výška, druhá odvěsna měří 2 cm a přepona 4 cm. Plochu podstavy vypočítáme podle známého vzorce S=1/2 a × h. Podle stejného vzorce pak vypočítáme plochu jedné stěny - rovnoramenného trojúhelníka, jehož výška i základna jsou zadané. Součet ploch podstavy a tří stěn je povrch celého jehlanu.

doplněno 08.05.15 14:17:

Plocha podstavy není 10 cm2 , protože 5 cm není výška trojúhelníku, který tvoří podstavu, nýbrž výška trojúhelníku, který je stěnou jehlanu. Alespoň tak to na obrázku vidím. Pomocí Pythagorovy věty je třeba vypočítat výšku trojúhelníka, který je podstavou, jak jsem uvedl výše.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.05.15 13:01

Mám vypočítat povrch vzorec je S=Sp+Spl Sp je trojúhelník tak si dám vzorec trojúhelníku a vyjde 10,takže obsah podstavy je deset.Tet zjistím Spl a to nevím jak, mi to děláme podle gonometricke funkcí.Spl musím znát tu stenovou výšku? Tohle nechapu

Datum: 09.05.15 16:15

No ale jak? Já matice nerozumím, vůbec nevím nemůžete mi to pomoct spočítat?

Od:
Datum: 09.05.15 18:06

Podstavu tvoří rovnostranný trojúhelník. Jeho obsah, tj. obsah podstavy, se počítá podle vzorce:

Datum: 10.05.15 09:05

Ja právě ale nevím jak spočítat tu vysku podstavy,asi pytagorovu větou ale jak?

Od:
Datum: 10.05.15 13:17

V tom vzorci pro výpočet obsahu rovnostranného trojúhelníku se dosazuje pouze za stranu a, takže výšku počítat nemusíš. Jinak výška je

Datum: 10.05.15 18:19

Děkuju už mi ten příklad vyšel a můžu se zeptat ten obsah podstavy mi vyšel 6,9 a jak počítám ten plast tak jsem dala 5*4 =20/2*3 a vyšlo 30 ale když počítám plast tak je to strana a a ta saténová výška ale těch 5 cm není saténová výška tak proč?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.