Angličtina - kontrola eseje

Od: Datum: 02.05.15 15:25 odpovědí: 10 změna: 03.05.15 10:06

Dobrý den, prosím zkontrolujete mi tuto esej do angličtiny. Jde o hodnocení filmu, kde si nejsem jistá hlavně s formulací věty a správným určení času.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dansokolova
Datum: 02.05.15 15:38

Ahoj,

nejsem si 100% jistá, jestli to máš celý dobře, ale myslím si, že jo :) Jen v té větě The screenplay ...bych napsala The screenplay was well written... jako byl dobře napsán.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.05.15 15:56

Děkuji za každé upozornění na chybu, určitě přepíšu.:)

Datum: 02.05.15 16:16

Chybí hodně členů. Nápověda: podstatné jméno v jedn. čísle se v AJ málokdy vyskytuje bez členu, ať už určitého nebo neurčitého.

Názvy děl (filmů, knih apod.) - každé slovo má velké písmeno.

Minulý čas u "girl which grow"?

"alone" místo "herself"

-s u slovesa ve 3. os. č. j.

Poslední věta je podivná. Chtěla jste tím říct "Lots of us have realized how difficult it was to live during..."?

Jinak to není špatné, pokud to tedy není v maturitním ročníku gymnázia. Je tam pár věcí, ve kterých se dá udělat chyba jako řemen, ale máte je dobře.

doplněno 02.05.15 18:15:

Ještě pár těch členů (řiďte se mou nápovědou a vyhledejte podstatná jména v jednotném čísle). Opravte název filmu v textu, nejen v nadpisu; Quentos má v tomto samozřejmě pravdu, předložky a spojky (členy někde) nejsou s velkým písmenem

Ohodnoceno: 4x

Datum: 02.05.15 16:37

Moc děkuji, zkusila jsem to opravit, jak jsem měla. Ohledně školy zatím chodím do prvního ročníku, ale i tak vím, že mám co dohánět. ;) Může to být takhle?

Datum: 02.05.15 23:25

Tak snad teď to mám správně:). Jinak nejsem si jistá v první větě, jestli mám dát člen nebo ne: ...the Book Thief?

Datum: 03.05.15 07:38

Skoro Its AN American-German war drama... (když něco popisujete, klasifikujete, vždy neurčitý - Its a girl. / Shes a doctor. / Were a happy family. atd.)

The film is about A young girl.

A pořád Vám tam jednou chybí -s u slovesa ve 3. os. č. j. přítomného času!

+ nějaké ty časy, jak píše někdo pode mnou, ale na to tady není ani čas, ani místo. Ale myslím, že se to ještě dá prominout, vzhledem k tomu, že se míchá popis děje, účinky filmu, a používá se vícero časů vedle sebe.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.05.15 10:06

Snad teď, jinak moc děkuji za pomoc;).

Datum: 02.05.15 16:34

To podstatné již bylo řečeno - zejména pozorna členy - , zbývá už jen pár věcí dodat a pooopravit:

- to, že se v názvech píší "všechna" písmena velká, není tak úplně pravda - s malým počátečním písmenem zůstávají předložky a členy.

- zůstala sama - již bylo zmíněno, že musíme užít "alone", lze též "on her own" a když už chcete užít herself, tak ještě lze "by herself", samotné herself zde však nikoli

- Druhá sv. válka běžněji spíše World War II.

Ohodnoceno: 1x

Od: annie*
Datum: 02.05.15 18:21

Hlavně když vyprávíme děj filmu, máme se držet jednoho času - takže buď všechno psát v minulém nebo všechno v přítomném. :)

Datum: 02.05.15 18:23

však ano, to je pravda.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.