Jaké jsou nejvyšší přijmy státu?

Od: Datum: 01.05.15 08:28 odpovědí: 5 změna: 02.05.15 01:30
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.05.15 08:39
avatar

Dobrý den, ty daně budou asi největší položka, potom clo i úroky z poskytnutých půjček, přidal bych některé pokuty, dividendy ze státních podniků, prodej státních podniků nebo pozemků a snad i vydávání dluhopisů (ovšem, to později stát zase vrací). Zdravím!

doplněno 01.05.15 10:40:

Bylo by dobré upřesnit, zda jde o položky, které stát vybere a může je použít (např. na novou výstavbu) nebo i o položky, které stát sice vybere, ale potom je zase přerozděluje a vyplácí (např. důchody).

doplněno 02.05.15 09:18:

Myslím, že v otázce nejde o to, jaký máme názor na daně či o to, jak je pojmenujeme. Peníze jdou do státní kasičky, s menší částí může stát hospodařit a většinu vybraných peněz potom zase stát musí vyplatit (přerozdělit). To jsou tzv. mandatorní výdaje, které stát musí vyplatit na základě nějakého zákona. Ovšem, co bylo otázkou přesně myšleno, tak to ví jen tazatel.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Mandatorn%C3%AD_v%C3%BDdaje_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.05.15 10:20
avatar

Velké, asi i nejvyšší příjmy, má stát ze sociálního pojištění.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.15 01:04
avatar

Je rozdíl mezi příjmy, s nimiž stát může volně nakládat

a příjmy, jež jsou určeny na předem jasně dané výplaty.

Přestože dnes řada lidí o sociálním a zdravotním pojištění hovoří jako o daních, jde o pojištění.

Ze sociálního pojištění se vyplácejí sociální dávky (invalidní, starobní a pozůstalostní důchodů, podpora v nezaměstnanosti, nemocenské, ošetřovné, vyrovnávací příspěvek v mateřství).

Zdravotní pojištění je určeno na úhradu lékařské péče.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mp*
Datum: 02.05.15 01:30

Milá Ivzes, samozřejmě že všechny ty pojištění, které jmenujete, jsou daně. Protože, jak odlišíte daň od pojištění - daň je daná od státu a jeho rozhodnutí. Pojištění je na každém z nás - můžete se třeba pojistit proti blbosti, životní pojištění, cestovní atd. Jinak Vám děkuji za Vaše fundované odpovědi, myslím, že máte patřičné vzdělání a přehled. Ale na toto máme trochu jiný názor.

doplněno 02.05.15 01:33:

Prostě si nemyslím, že by se mělo nazývat pojištění to, co se musí zaplatit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mp*
Datum: 02.05.15 01:19

Tam je nejhorší, když se začínáme vymezovat proti státu. Vždyť to jsme my. A my si rozdělíme to, co tady vytvoříme. Na to si je dobré zvolit dobré správce. Dle Vlastního uvážení. Tam je problém - kdo má nějaké zázemí,které si vytvořil, tak spíše zvolí šetření, ten kdo nemá nic, zas zvolí rozdávání, je to tak nepochopitelné?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.