Bílý tesák

Od: Datum: 30.04.15 21:27 odpovědí: 5 změna: 01.05.15 07:35

Ahoj, poradíte mi? Na příší týden mám referát.

Myslíte že je to celkem slušný? Jop, někde si z toho dělám srandu, pro mě to sranda je, ale nejspíš to vyzní jako vyprávění malého dítěte.
Kniha Bílý tesák pojednává o kříženci psa a vlka.

Matka Bílého tesáka byla fena jménem Kiča a otec byl jednooký šedý vlk. Bílý tesák byl jediný ze štěňat, který přežil hladomor, byl také jediný po otci šedý, ostatní štěňata byla po matce jemě zrzavá. Bílý tesák byl zvědavé štěně a tak se vypravil na "procházku" a zatoulal se až do indiánské vesnice, kde se ho ujal indián, který vlastnil kdysy i jeho matku, Šedý bobr. Bílého tesáka tam okolní psi neměli v oblibě a tak tesák párkrát utekl, ale vždy se vrátil, protože věděl, že v divočině si tak snadno jako s lidmi potravu neobstará. Šedý bobr s Bílým tesákem odjel do zlatokopeckého tábora kde ho propil a tak ho prodal zlému Hezounovy Smithovi. Smith Bílého tesáka nutil do psích zápasů, kde se z tesáka stával agresivní a samotářský pes. Když jednou nastoupil proti Bílému tesákovy první buldok v zemi, tesák málem zemřel. Bílého tesáka zachránil pán Scott, který Bílého tesáka od Hezouna Smitha vykoupil. Bílému tesákovi se věnoval a učil ho lásky. Snažil se zblížit se s Bílým tesákem. Z počátku se mu to nedařilo, vždy když ho pohladil tesák ho kousl. Později se však Bílý tesák nechal pohladit a stali se z něho a Scotta nejlepší přátelé. Když jednou z vězení utekl zločinec, chtěl se Scottovi pomstit za to, že ho do vězení dostal. Zločinec však Scottovi nic neudělal, jelikož ho Bílý tesák zabil, aby se jeho pánovi nic nestalo. Nakonec měl Bílý tesák s fenkou Colií štěňata.
Jaký je váš názor? Měla bych tam zmínit i toho psa od Scotta, nebo jiný detail? Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: irmgard*
Datum: 30.04.15 22:31

Ahoj, konec je chaotický zhruba asi od " Bílého Tesáka zachránil pán Scott"... a Tesák by mělo být s velkým T. Ahoj Irma

Datum: 01.05.15 03:36
avatar

Kláro, zopakuj si skloňování podstatných jmen!

Jaký tvar a koncovku mají v 3. pádě č. mn. životná podstatná jména,

která se skloňují podle vzoru pán?

Dále:

od Hezouna Smithe

kdysi

neučíme koho/čeho (2. pád), nýbrž koho/co (4. pád

Předposlední větu (Zločinec ...) zkus formulovat jinak.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.05.15 05:55
avatar

Nezlob se, ale na to, že ses před půl rokem na Poradně chlubila, že chceš vydat knížku, se musíš ještě hodně a hodně učit. A pilovat mateřský jazyk.

Připadá mi, jako bys knihu ani celou nečetla a jen opsala obsah, který se někdy uvádí na přebalu. Pokud bys opravdu četla, měla bys k některým pasážím z kniha jistě vytvořený bližší citový vztah a psala o nich daleko citověji, výrazněji, podrobněji..

Tohle mi přidadá jako bys psala: nastrouhej 2 brambory, přidej vejce a osol... Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sos*
Datum: 01.05.15 06:28

I přes některé nepřesnosti v osobách i ději a pravopisným chybám tohle povídání celkem vyjadřuje příběh Bílého Tesáka. Chtělo by některé věci doplnit - např. zločinac chtěl zabít otce Scotta, nebo na konci tam bez jakéhokoliv uvedení skočí do příběhu fenka Colie,která je psem právě otce.Ovšem pointa celého příběhu je jinde. Ona byla z plemene vychovaného k hlídání ovcí vůči vlkům. A BT byl poloviční vlk,tedy nepřítel. Proto mu z jí přírodou daného zákona znepříjemňovala život.Naopak zákon divočiny zakazoval BT útočit na fenu - to je v celém příběhu několikrát zdůrazněno. A prostředí a vlídné zacházení sblížilo dva nepřátele. A JL tak vyjadřuje, že neco podobného může nastat i mezi lidmi.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.05.15 07:35
avatar

Dávám známku dostatečnou. Dobré to není, chvalitebné či výborné už vůbec ne.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.