Jak je to s neklasifikací ve škole?

Od: Datum: 27.04.15 15:33 odpovědí: 3 změna: 28.04.15 06:29

Dobrý den, chtěla jsem se prosím zeptat, jak je to s neklasifikováním ve škole? Jsem v maturujícím ročníku, Jelikož jsem měla zdravotní problémy, tak se maturita posunula až na září.. mám 3 krát 5 na vysvědčení, ale to už automaticky propadám ne? Jde mi o to, že ve dvou předmětech nemám žádnou docházku ani známku, tak jak to, že mně nehodnotili N? Vždyť eNek může být kolik chce sem slyšela.. Je přece jedno, jestli vám dá učitel 5ku, nebo N, je to na domluvě s učitelem, teda pokud tam nemáte známky vyloženě na 5ku.. osobně bych brala radši N.. měla jsem za to, že to v sprnu udělám a v září k matuře, ale jelikož mně takhle potopili tak nevím co dělat jestli se to dá řešit nějak odvoláním, protože tam nemám z daných dvou předmětů docházku. Před dvěma měsíci jsem byla za učitelkou s tím, že jeslti by mi dala dopsat nějaký test co psali, no a vyloženě mně poslala do prdele s tím, že mi dá enko, tak jsem už ani ne ten její předmět nechodila, pouze jednou jsem tam byla, dala mi napsat něco co se v ten den psalo, no a za 5 jako většina, ale aniž by mi něco řekla, dala mi na vysvědčení 5, za jednu známku a nulovou docházku ( totální arogantní kráva s kteoru se nedá o ničem bavit) .. Můžete mi prosím poradit co s tím? děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od:
Datum: 27.04.15 17:56

Má-li zletilý žák nebo zákonný zástupce nezletilého žáka pochybnosti o správnosti hodnocení na konci prvního nebo druhého pololetí, může do 3 pracovních dnů ode dne, kdy se o hodnocení prokazatelně dozvěděl, nejpozději však do 3 pracovních dnů od vydání vysvědčení, požádat ředitele školy o komisionální přezkoušení žáka; je-li vyučujícím žáka v daném předmětu ředitel školy, krajský úřad. Komisionální přezkoušení se koná nejpozději do 14 dnů od doručení žádosti nebo v termínu dohodnutém se zletilým žákem nebo zákonným zástupcem nezletilého žáka.

V odůvodněných případech může krajský úřad rozhodnout o konání opravné zkoušky a komisionálního přezkoušení podle předchozího odstavce na jiné střední škole. Zkoušky se na žádost krajského úřadu účastní školní inspektor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: webbiecz*
Datum: 27.04.15 18:46

Pročpak mám pocit, že to nebude úplně tak, jak tu píšeš? Hmmm před dvěma měsíci jsi si chtěla napsat test... to znamená cca únor... pak píšeš, že potom už jsi tam ani nechodila... Takže vlastně většinu pololetí... Prostě zvláštní.

Podívej - učitelé nemají důvod tě potopit, pokud je permanetně ne*ereš. Tím spíš v maturitním ročníku. Pokud jsi měla opravdu zdravotní problémy, dá se to řešit, dá se domluvit individuální plán, zkoušky, dopsat písemky, atd... Chce to ale nějaký ... řekněme lepší přístup. Takže já bych doporučila sáhnout si do svědomí, nemachrovat a zajít za třídní učitelkou a probrat s ní možnosti. Vše na co se ptáš ti bude schopná zodpovědět a bude ti moct poradit co s tím.

Pokud jsi holt ten případ, že jsi je sejřila celou dobu a fakt na to kašlala, možná ti nezbyde než prostě a jednoduše přijmout následky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.04.15 06:29
avatar

Ty potřebuješ něco od učitelů, ne oni od Tebe. Oni na rozdíl od Tebe maturitu už mají. Nevím, co Ti bylo, ale pokud Ti už nemoc odeznívala a bylo Ti líp, učit ses už klidně mohla. Třeba jen mírné dávky, ale snažit se dohánět zmeškané. Snad nejsi stejně arogantní i ke kamarádkám. Protože ty Ti mohly nosit třeba učení, úkoly, látku k dopsání a doučení. Mohly Ti ledacos i vysvětlit,pomoci. Nevím proč, ale mám pocit, že jsi se na všechno vyflajzla. Jenže ze samých N maturitu neuděláš. K tomu musí být výsledky.

Učitelka tě poslala do prdele - chachá! To vypravuj koňovi. Za svůj život jsem poznala hodně učitelů a žádný si nikdy nedovolil být podobně vulgární. A že je arogantní kráva? Co jsi asi ty? Ona už něco dokázala, vystudovala, zato Ty se nemůžeš dokopat k maturitě. Od školy je pěkné i to, že Ti maturitu posunuli. Nemuseli, ale snaží se Ti pomoci. Máš tedy celé prázdniny na přípravu. Vypůjč si materiály od spolužáků, kteří už to budou mít za sebou a připravuj se. Byla by škoda a ostuda po 4 letech povalování se v lavici ani maturitu neudělat.

Poradím Ti jenom jedno: se sprostým a arogantním chováním ještě nikdo štěstí neudělal. Domluv se s učiteli /zvláště těch maturitních předmětů/ na doplnění písemek. Pokud budeš slušná, použiješ slovo "prosím" a ne "kráva", určitě se Ti budou snažit pomoci. Tedy pokud je to všechno důsledek Tvé nemoci. Pokud to bylo lajdačení /to víš jenom Ty a oni/, nebudeš to mít lehké. Ale kajícná lítost pomůže vždycky, Daleko víc, než kolem sebe plivat nadávky. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.