Dětská psycholožka, nebo dětská oční doktorka

Od: Datum: 23.04.15 13:59 odpovědí: 3 změna: 26.04.15 09:15

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli by bylo lepší být dětská psycholožka, nebo dětská oční doktorka. Tyto dvě práce jsou pro mě na stejné úrovni a docela by mě zajímalo, jestli s něčím z toho máte nějaké zkušenosti a jaký máte na to názor. Děkuji moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.04.15 16:15
avatar

Já bych hlasovala pro oční lékařku. Budeš mít klidný, hezký život. Psycholožka se musí stále srovnávat s tím, co v ordinaci řeší a s tím, co nemůže ovlivnit. Špatné rodiče, výsledky špatného zacházení. ;) Přemýšlela jsi o fyzioterapii v dětském stacionáři?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.04.15 20:33
avatar

Psycholožku budeš studovat na filozofické fakultě, dětskou lékařku na lékařské fakultě. Musíš si ujastnit, jak moc výborná jsi ve fyzice, matematice, chemii a biologii, tedy v předmětech, které je třeba umět na medicíně. Navíc jestli zvládneš se naučit 9000 stran za měsíc na zkoušku např. z anatomie. Na filozofické fakultě při studiu psychologie to asi tak náročné jako na lékařské fakultě nebude... Od toho se odpíchni, přemýšlej a pak vybírej povolání. Studim medicíny je řehole a každý to nezvládne. Medici se jen učí, učí a učí - kvanta učiva. Myslím si, že studim psychologie bude podstatně lehčí než medicína.

doplněno 26.04.15 12:01:

Tech 9 tisíc stránek je pravda. A to mluvím jen o anatomii, která je brána jako spise lehčí zkouška...Horší je fyziologie, patofyziologie... Je to opravdu náročné. Neprehanim.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.04.15 09:15

Dobrý den, omlouvám se, ale dost mě šokovalo 9000 stran za měsíc. Je to opravdu tolik nebo je to bráno s nadsázkou?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.