Hádanka v angličtině?

Od: Datum: 23.04.15 09:42 odpovědí: 8 změna: 24.04.15 11:55

Dobrý den, milé poradkyně a milí rádci,

narazila jsem v učebnici na angličtinu na tento text:

Read the puzzle. What is the answer? Why do many people find it difficult to answer this puzzle?
A man and his son are in serious car accident. The man dies and the son is taken to hospital. When he gets there, the surgeon sees the boy and says: I cant operate on this boy. He ´ s my son!
How can this be?

Textu, bych řekla, tak nějak rozumím, ale pro jistotu jsem si ho nechala i přeložit od Googlu. Bohužel však ale nadále nechápu, co je na tom ta hádanka. Proč je těžké na to odpovědět, a na co vůbec odpovídat? Nevidím v tom nic.:(

Vysvětlil byste mi to tu, prosím, někdo? Docela mi to vrtá hlavou.

Předem děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.04.15 09:54

Je to velmi snadné. Zkuste si přeložit, co znamená SURGEON. Musíte mít více než jednu variantu :)

Ohodnoceno: 1x

Od: kecerad
Datum: 23.04.15 10:11

Děkuji za odpověď. Mně to našlo jen: chirurg, operatér. Asi jsem fakt natvrdlá, ale stále to moc nechápu.

Datum: 23.04.15 10:14

A co kdyby to byla žena? :)

doplněno 23.04.15 10:17:

Děti mohou mít až dva rodiče :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.04.15 10:28

Aha. :) To by možná mohlo být. I proto, jelikož to je u stránky, kde se berou povolání a je tam i cvičení na to, u jakých povolání se používá stejné slovo pro muže i ženu a pro která jsou slova dvě. Ale stejně nechápu,tu větu: I can ´t operate on this boy. Pro operate mi vyjelo toto: pracovat, obsluhovat, působit, operovat, řídit, být v činnosti.

Mohl byste mi to, prosím, ještě nějak dovysvětlit? Pokud to tedy nějak jde. Mám někdy dost dlouhé vedení. :( :D

Datum: 23.04.15 10:33
Já ho nemohu operovat.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.04.15 10:37

A proč by ho nemohla operovat, když je to její syn? To se nesmí? Nebo že by na to neměla jakoby nervy a žaludek, že na to prostě nemá, že by mohla třeba omdlít během toho?

No nic. Děkuji za vaše odpovědi. Alespoň trochu už chápu. :)

Datum: 23.04.15 10:42
Mohla by, objektivně.
Ale subjektivně se na to necítí, třásla by se jí možná více ruka.
Ohodnoceno: 2x

Od: pepr®
Datum: 24.04.15 11:55

Jenže hádanka není v tom rozebrat důvody odmítnutí operovat, ale v tom, že chirurg říká že je to jeho syn, i když otec je mrtvý.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.