Pár otázek z chemie

Od: Datum: 20.04.15 22:48 odpovědí: 1 změna: 21.04.15 17:48
Pár otázek z chemie,pomůžete prosím?
-Kolik tun železa se získá z 20 tun rudy obsahující 75% oxidu železitého při výtěžnosti 85%?
-Kolik kg koksu(za předpokladu čístého uhlíku)je třeba spálit, aby došlo ke karbonaci 50kg vápenného hydrátu?
-Kolik m3 SO2 vznikne při spálení 50 tun hnědého uhlí s obsahem 1,5% síry?
Poraďte prosím,chybí mi tyhle tři otázky k napsání zápočtové práce.Děkuji.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.04.15 17:48

m(Fe2O3) = 20*0,75 = 15t. M(Fe) = 55,845kg/kmol; M(Fe2O3) = 159,6882kg/kmol
m(Fe) = 15000kg*2*M(Fe)/M(Fe2O3 = 15000*2*55,845/159,6882 = 10491kg
m(Fe;85%) = 10,491t*0,85 = 8,918t Fe.

Ca(OH)2 + CO2 = CaCO3 + H2O; n(CO2) = n(Ca(OH)2); M(Ca(OH)2) = 74,0927g/mol; M(CO2) = 44,0095g/mol
C + O2 = CO2; n(C) = n(CO2) = n(Ca(OH)2) = m/M = 50000g/74,0927 = 674,83mol C; M(C) = 12,0107g/mol
m(C) = n*M = 674,83*12,0107 = 8105g = 8,105kg

m(S) = 50000kg*1,5/100 = 750kg; n(SO2) = n(S) = m(kg)/M(kg/kmol) = 750kg/32,065 = 23,39kmol
Za normálních podmínek (101325Pa; 273,15; ideální plyn) Vm = 22,41m3/kmol
V(SO2) = 23,39*22,41 = 524,17m3 SO2.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.