Pozadí prezentace

Od: Datum: 18.04.15 14:35 odpovědí: 5 změna: 20.04.15 02:04

Jaká barva se nejvíce hodí na pozadí prezentace?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.04.15 14:50
avatar

To se asi nedá říct takhle jednoznačně...a hodně záleží jaké je téma, styl prezentace. Jestli formální, tak možná modrá. Jestli je to prezentace o tropickém pásu, tak by se třeba hodila žlutá na navození atmosféry...zkoušejte, co se vám k tomu nejvíc líbí ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nici
Datum: 18.04.15 14:51

Dělám prezentaci do školy, na karlovarský kraj. Co by se k tomu hodilo podle vás?:)

Datum: 18.04.15 16:20
avatar

K tomu si dokážu představit třeba béžovou s hnědými motivy nebo třeba tyrkysovou ve světlejším a tmavším odstínu...Ono na těch barvách až tak nezáleží. Důležitější si myslím bude styl, ve kterém tu prezentaci budete dělat. Obecně by se mělo dodržovat pravidlo 5 x 5. To znamená max. pět slov na pět řádek (přibližně). A pak už si jenom vyberete v jakém tom stylu to budete prezentovat. Záleží na vašem učiteli/ce a v jakém duchu se nese tón vyučování...můžete to udělat humorně s vtipnýma obrázkama, naopak hodně formálně nebo něco mezi...

Ještě mě napadlo, že můžete udělat každý slajd podle toho, o čem konkrétně budete mluvit. Třeba téma lázeňství- motiv vlny, modré pozadí; ruské obyvatelstvo v KV- do pozadí kopule prav. kostela atd. Nemusí být všechno v jedné barvě.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mot
Datum: 18.04.15 15:15
Jednoducha svetla barva,aby slo pismo dobre precist.nebo proste bila...
Ohodnoceno: 1x
 
Od: egret*
Datum: 20.04.15 02:04

Barva pozadí by měla být taková, aby se na ní dalo dobře číst. Nejlépe kontrastní, ale nikoli oči trhající (např červený text na žlutém pozadí je k zabití - prezentátora, také červená a zelená se nesnášejí). Tedy: bílá - černá a naopak, modrá - bílá (a naopak). Záleží ale i na dalších faktorech, jak je zmiňují ostatní. Chcete-li pořádnou radu, pošlete mi danou prezentaci nebo její ukázku. E.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.