Španělština, francouzština?

Od: Datum: 16.04.15 22:53 odpovědí: 4 změna: 17.04.15 10:41

Ahoj, mám dotaz. Přihlsil jsem se na gympl a mám si vybrat druhý cizí jazyk. Doted jsem se učil na zakladce aj a nj. Ajinu máme povinně, tu mám rád a máme si právě vybrat druhý cizí jazyk - španělština, francouzština, němčina, ruština. V němčině pokračovat nechci, ruština se mi nelíbí. Chci nějaký románský jazyk, takže vybíram ze španělštiny a francouzštiny. Francouzština je prý hodně těžká a španělština je prý celkem lehká. Já vůbc nevím, vždy se mi ale líbila francouzština. Pokd i někdo, dko má či nemá zkušenosti poradí - náročnost, rozšíření, využití...tak budu moc rád. Díky předem :).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ver®
Datum: 17.04.15 08:23

Doporučila bych ti ruštinu, ale tu nechceš. S francouzštinou zkušenost nemám, ale těžká asi bude. Mám ale zkušenost se španělštinou - ona je lehká pouze do určité míry. Je lehká co se týká slovíček, spoustu věcí se dá krásně odvodit, v podstatě i minimální začátečník dokáže přečíst a přeložit lehčí text, aniž by znal 95% slovíček. Opravdu, jde to. Ale gramatika? Strašná. Zájmena, časy, to je katastrofa. Myslela jsem, že španělština bude lehčí než angličtina, ale ani omylem. Ani netušíš, kolika způsoby se skloňují zájmena a všechno se musí naučit nazpaměť. Mají milion nepravidelného časování sloves, minulé časy, hrůza. Takže sice nevím, jak těžká je francouzština, ale pokud tě to táhne víc k ní, vybrala bych si jí, protože co do složitosti to asi nebude takový rozdíl. Ale je to jen můj pohled, uvidíme, co ostatní. Jinak se mi španělština mnohem víc líbí a myslím, že se užije víc než francouzština (myšleno obecně).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.15 10:06

Francouzsky se ucim 5 let a nezdá se mi nějaká extremne tezka.

Nema stredni rok a nektera muzska podst. jm maj rod zensky (i na opak). Ma docela tezkou vyslovnost, ale da se to naucit. Trosku tezsi jsou nepravidelna slovesa, ty pravidelna se daji lehce odvodit, staci jen znat koncovky.

Slovíčka pro mě jsou doted docelaproblem, ale to je snad v kazdem cizim jazyce.

Jak rikam, sel jsem do francouzstiny a anglictiny, neplete se mi to a nelituju toho :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: amy®
Datum: 17.04.15 10:24

Ahoj, vyber si jazyk, který se Ti líbí, učení Tě pak bude mnohem víc bavit. Nevybírej si jazyk jen kvůli tomu, že se nějaký zdá být lehký/těžký. Začátky španělštiny jsou lehké, ale pak se gramatika značně rozšiřuje a je složitější. Francouzština je naopak v začátcích těžká, ale pak se to srovná. Osobně obdivuji všechny lidi, kteří francouzštinu ovládají, je to krásný, "aristokratický" jazyk.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.04.15 10:41

Podľa mňa si vyber jazyk,ktorý aj využiješ v budúcnosti,z tvojích jazykov je najmenej použiteľná francúština,lebo mimo francúska sa s ňou dohovoríš len v bývalych francúských koloniach a v nich sú väčšinou politické nepoje.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.