Výběr zaměstnání

Od: Datum: 03.05.15 21:15 odpovědí: 6 změna: 04.05.15 00:35

Ahoj, za chvíli si mám vybrat zaměstnání, ale nevím jaké. Nechci být nějak namyšlený, ale myslím si, že talent na učení mám, jazyky se učím výborně (Špa J a AJ) a IQ mám taky vysoké. Akorát nevím, kde bysem se uplatnil. Před 2mi lety jsem chtěl být pilot, ale zjistil jsem, že na to asi nebudou peníze... Prosím poraďte, Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jio
Datum: 03.05.15 21:26

Nazdar, nevím kolik ti je let, tak se to pokusím nějak shrnout. Nejlepší uplatnění mají dnes lékaři, pracovníci IT a lidé s technickými obory. Z toho jak si se popsal by jsi měl asi nejlepší jít, pokud se již hlásíš na VŠ na lékařskou fakultu, pokud jdeš na střední, tak jednoznačně gymnázium. Pokud jsi chtěl být pilot, tak předpokládám, že máš vztah také k technice, tak proč nezkusit nějakou průmyslovku nebo některou s technicky zaměřených fakult na ČVUT či VUT?

Ohodnoceno: 2x

Od: honza1942
Datum: 03.05.15 21:40

Děkuji za váš názor, mimochodem nevíte, kde jít abych se stal řídícím letového provozu? (Jsem zatím v 8. třídě ZŠ a moc o tom nevím :) )

Od: jmlc®
Datum: 03.05.15 21:42

z jiného soudku - co to znamená "dobré zaměstnání"?

Někdo vidí peníze, někomu vyhovuje pravidelná šichta a po padla má svůj vlastní život, někdo prostě rád riskuje a chce ukázat svůj um..

Já třeba znám jednoho, co si udělal dvě vysoké školy po sobě. Ta jedna mu přestala chutnat - obor se mu přestal líbit, ale už měl jen poslední semestry a byla by toho škoda... Pak si našel práci, aby mohl bydlet a chodit do další vysoké školy..

doplněno 03.05.15 21:55:

tak to se mají dobře lidi, co fárají do dolů - plat třeba 40-50tis, důchod ve 40ti letech... a když jim padla, tak valí do hospody

Ohodnoceno: 1x

Od: honza1942
Datum: 03.05.15 21:48

Mám na mysli vyváženost mezi platem a volným časem. :)

Datum: 03.05.15 22:43

Pilot - nejprve podstoupit zdravotní prohlídky.

1 - bakalářský studijní program v oboru dopravní inženýrství a spoje, nebo

2 - střední vzdělání s maturitní zkouškou ve skupině oborů elektrotechnika, telekomunikační a výpočetní technika atd.

Podívejte se na národní soustavu povolání - NSP, kde si najdete odborný směr Doprava a logistika - Pilot.

Máte zde požadavky na všechna možná povolání i jaké školy je dobré absolvovat na různé povolání. Ale třeba Vám padne zrak i na jiný obor.

doplněno 03.05.15 22:46:

Co nějakou SPŠ dopravní, i zde byste se mohl k letectví dostat.

Ohodnoceno: 0x

Od: mp
Datum: 04.05.15 00:35

Zase musím znovu opakovat, že tradice, kdy se povolání trochu rodilo z otce na syna (zní to nadneseně) nebyla vůbec špatná. Samozřejmě, že to dnes úplně stejně funguje (bohužel v oborech jakoby VIP - právníci, lékaři, umělci, herci). Mám dojem, že se to dříve rodilo i v méně medializovaných povoláních. Prostě ten Táta, když to umí, tak, sakra, toho syna může něco naučit (kdo jiný by to měl dělat).

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.