Světlo - dualita částice a vlnění

Od: Datum: 01.04.15 16:35 odpovědí: 4 změna: 03.04.15 14:39
avatar

Dobrý den, je uznané, že světlo jde popsat někdy jako vlnění a někdy jako částice. Mám takovou hloupou otázku, jaký je důkaz, že se světlo nezkládá z částic a vln (jedna vlna by končila a než by začala nová, byla by mezi nimi částice)?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: anonym0
Datum: 01.04.15 17:10

Predpoklad je spatny a proto neni na otazku odpoved.
Bud popisete svetlo pomoci matematiky, ktera popisuje vlny nebo popisete svetlo pomoci matematiky, ktera popisuje castice.

Popis (castice vs. vlna) je jen matematicky popis podle toho, co se zrovna hodi. To si vymyslel clovek tak, aby si dokazal nejake veci vysvetlit, resp. je popsat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: qt
Datum: 01.04.15 18:23

Takhle se na to nedá dívat. Světlo, tedy elektromagnetické záření, ber jako něco, co jsme schopni chápat (popsat) buď jako částici nebo jako vlnu, není to tak, že by byla kus vlnou a kus částicí, je to vlastně oboje. Nakonec všechny částice hmoty mají vlastnost vlnění (nebo všechno vlnění může mít částicový charakter), možná až na gravitační vlny, u kterých se to teprve předpokládá.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.04.15 20:23
avatar

Děkuji

Datum: 03.04.15 14:39
avatar

Fyzika dnes zná teooetické poznatky,potvrzené mnoha experimenty,o kterých pojednává kvantová mechanika a kvantová teorit pole.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.