Radaa ohledně střední školy a oboru

Od: Datum: 31.03.15 19:20 odpovědí: 10 změna: 01.04.15 21:56

Dobrý den , mám takový jeden ... mno zkrátka zvláštní dotazy :D ...V budoucnu by mě lákalo pracovat v nějaké redakci resp. psaní nějakých článků do novin :D , či časopisů atd...slohy mě baví psát... snad nae tom nejsem ani tak špatně...jenomže,je opravdu málo knih , které si ráda přečtu , takže nevím jak by to šlo...Co myslíte vy? Uvažovala jsem tedy zkusit to na střední školu s oborem knihkupecké a nakladatelské činnosti, ale zkrátka nevím zda dost vadí , že němám nějak velkou zálibu ve čtení , to vážně raději píši , myslíte , že kdybych šla tady na tento obor ... byla by pak šanci jit na nejakou vysokou školu žurnalistiky,čí vyšší odbornou a pak se dostat někam do redakce? Prosím poradte...fakt vůbec nevím:( (a nevšímejte si ani pravopisu Prosím Prosím) :D


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.03.15 20:58
avatar

Ahoj Kikule, jestli chceš být novinářkou, tak na tom českém pravopisu bys ale měla zapracovat. Nemůžeš dobře psát, když neznáš dobře pravopis. Dále - kdo píše, hodně i čte. Většinou. Když totiž máš o něčem psát, musíš taky toho hodně o daném problému vědět. No abys nepsala blbosti. Čtením se zase zdokonaluješ jak v gramatice, tak i zároveň v tom slohu, protože vidíš jasně napsáno, jak píší druzí lidé. A napadá mě, opravdu by tě bavila studovat škola, jejíž hlavní náplní je knihkupectví? Když tě knihy nebaví?

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kikkule
Datum: 31.03.15 21:15
Dekuji za odpoved ...prosím na můj pravopis teď nehledte,no a myslim že by to nemuselo být tak spatne ,ale jak jinak se dostat diod redakce?:):):)
Datum: 31.03.15 22:06
avatar

Dobrá, pravopisu si tedy nevšímám, ale plně se ztotožňuji s "eulalie". Tvůj výběr školy není vůbec špatný,ale pracovat

v redakci, to opravdu znamená výbornou znalost českého jazyka a hlavně velkou slovní zásobu a také všeobecný přehled různých žánrů, které právě získáváš četbou knih.Jestli tě čtení knih moc nebaví, tak asi čteš špatné knihy.Ony přijímačky na střední školu také nebudou jistě snadné. Šanci, jít na vysokou školu či vyšší odbornou ,máš po ukončeném středním vzdělání maturitou, samozřejmě velikou.V dnešní době je takových možností ! Musíš ale pro to sama něco udělat.Kdo jde tvrdě za svým cílem, dosáhne určitě splnění svého snu. Jsi mladá, celý život před sebou, tak ti přeji, ať ti vše vyjde, jak máš naplánované.

PS: promiň,.že ti tykám, ale jsem asi ve věku tvé babičky, tak si to snad můžu dovolit. Jještě jednu radu. Když tě nebaví číst knihy, čti alespoň noviny a časopisy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.15 23:57
avatar

Chceš-li psát, musíš dobře umět a znát jazyk a mít velkou slovní zásobu.

Pro začátek zapracuj ne češtině (pravopisu i stylistice)

a hlavně na té četbě (slovní zásobu získáš díky ní, nikoliv ze slovníku).

Čemu konkrétně by ses chtěla věnovat?

Začni četbou z oboru, který tě nejvíc zajímá.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dam®
Datum: 01.04.15 02:12

Lidé, zde přede mnou píšící jsou velmi vstřícní a velmi tolerantní. Není jim co vyčíst, ale slušně ti nasekat na zadek za češtinu bys potřebovala, zas, nikdo není génius, taky občas bojuju s iy a sz a mn atd. Začni si psát povídky, o čemkoliv. Nech je uležet v šuplíku tak na měsíc a pak si je přečti nahlas a pokud ti budou znít dobře tak je dej přečíst dál a neboj se reakcí,. Slovní zásobu, cit pro vyjádření, slovoset(d?) nabydeš jedině čtením, určitě né kecáním s kámoškama o šminkách.

O tom kecání to ber jako možnost taky vyjádření, určitě né hana, věz, nedovolím si, naopak, palce držím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kikkule
Datum: 01.04.15 14:38
:111 Děkuji Vám za odpověď, no v hlavě mám nápad o čem bych mohla napsat knihu,ale uskutečnit to je těžké...dále mě celkem zajímají témata Dějepisná,Biologická ...no a také ráda čtu články o sportu ,konkrétně o hokeji...ráda maluji ...nevím co by bylo nejlepší a moc nevím jak začít,zda-li jsou nějaké stránky ,kdemohu publikovat ...:/:/:/
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kikkule
Datum: 01.04.15 21:56
Dekuji moc za odpověd :111,no mám nápad na knihu,also uskuutecnit to je velice ohromně těžké...dále mě celkem zajimajii Biologická,Dějepisná témata a také sport,konkretne hokej...ale kde bych mohla publikovat nejake články to nevím:):):)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.15 06:53
avatar

Chceš se živit psaním? No nepovídej?! Neumíš psát, nechceš číst a přece chceš tohle jako obživu. Řekni sama, není to na hlavu? *sok*

doplněno 01.04.15 07:50:

Právě v tom je tvůj problém. To je totéž, jako kdybys chodila po ulici nahatá a říkala, ať si toho nevšímáme. ;) Pochop, že řeč, mimika, gestikulace a písmo jsou projevy člověka. A na nich záleží, jak člověka ostatní lidé chápou. Proto si ho lidé váží nebo z něho mají srandu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kikkule
Datum: 01.04.15 07:22
Pardon,ale nebylo by odveci precist si,že nemate hledet na pravopis...asi by Vám mělo dojít že k tomu mám svůj důvod,ale dekuji
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.15 08:09

Kikkule, jdi si za svým snem. Pokud Ti ve správné gramatice vadí disgrafie nebo něco jiného, neznamená to, že nikdy nemůžeš napsat prima článek, povídku nebo knihu. Jen to někdo bude muset překontrolovat a to se dělá i tak. Korektor bude mít víc práce, ale třeba to bude stát za to. Jen si myslím, že se Tě při přijímačkách budou ptát co jsi četla a nebude jim stačit, že ráda píšeš. Ale nepolevuj. Vyjadřování se psaním je super, i když se každému nepodaří být spisovatelem nebo redaktorem. Vytrvej. Určitě máte ve škole i výchovného poradce. Ten by Ti mohl poradit. Má jistě přehled o nabízených oborech.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.