Stížnost na školu k ČŠI

Od: Datum: 23.03.15 15:53 odpovědí: 4 změna: 23.03.15 18:58

Stěžoval jsem si na nekvalitní výuku a na zaujatost němčináře a na paní ředitelku, která to odmítá řešit. Vleče se to už hodně dlouho a situace se neustále zhoršuje...

Kdy se o mém dopisu poslaném ČŠI dozví škola? Kdy se problémy začnou řešit? Omlouvám se za stručnost, nemůžu být konkrétní.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 23.03.15 16:22
avatar

Dobrý den, a jak víte, že to již nebylo řešeno nebo vyřešeno? Možná je Váš dojem nesprávný a škola se obhájila. Ono asi nebude nějaké veřejné pokárání vyučujícího nebo ředitelky. Možná nebylo zjištěno žádné pochybení a vše je OK. Nebo se něco zjistilo a bylo to již "ohodnoceno" platově. Jinak, zeptal bych se tam, kde bych si stěžoval. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.03.15 16:47

Dostal jste potvrzení o přijetí stížnosti? Na vyřízení je určitě nějaký termín, do kterého by vám měli oznámit stav řešení a nebo již vyřešení, zeptejte se tam, kam jste to adresoval.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.03.15 18:41

Nejdříve stejně asi budou tu situaci prošetřovat, že? Lhůta je 30 dnů, ale nevím na co... Na odpověď? A to to stihnou do 30 dnů prošetřit?

Datum: 23.03.15 18:58

Postup by měl být asi takový, že by měli potvrdit přijetí vaší stížnost, sdělit komu byla předána k vyřízení, a do nějaké lhůty ji vyšetřit, event. by vás měli kontaktovat. Poté by stěžovatel měl být písemně seznámen s výsledkem, pokud to podal písemně nebo byl sepsán zápis o ústní stížnosti. Toto je ale možná jen zbožné přání, skutečnost může být jiná, musíte se ptát a nedat jim možnost to zamést pod koberec. Školní inspekce podléhá ministerstvu školství, ptejte si i klidně přímo tam, nejen na postup, ale přímo kde stížnost skončila, pokud tedy máte doklad o odeslání. Lhůtu jsem nenašla, těch 30 dnů může být k vyřízení stížnosti, můžou ji v případě potřeby prodloužit, ale to by měli zdůvodnit, proč není možno vyšetřit do stanovené doby.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.