Vychovná opatření

Od: Datum: 20.03.15 21:10 odpovědí: 7 změna: 21.03.15 07:18
Ve skole mam posledni dobou problemi s chovanim vubec nepo vim proc ty problemi delam nikdy jsem takove problemi nemel ale najednou jsem dostal napomenuti T.U. a po nekolika mesicich dutku T.U. A ted mam dalsi problem. Zacala hodina byl jsem ve tride a nejak jsme se neucili a resili jsme zatmneni slunce no a ucitelka to resila s nama a na chodbe bezel nejaky dokument o zatmneni slunce a tak jsme to ze tridy sledovali asi 20 minut a potom nam ucitelka rekla at jdeme na mista ze se zacneme ucit a mne napadlo ani nevim jak se na zbytek hodiny skovat do skrine. Zazvonilo na konec hodiny a kdyz jsem chtel vylezt z te skrine a rict ucitelce ze jsem celou dobu tam tak mezitim odesla a napsala mi neomluvenou hodinu. A tak kdyz se mi podarilo vylezt z te skrine hned jsem sel za ucitelkou do kabinetu a rekl jsem ji ze jsem to myslel jako vtip. A ona mi rekla ze kdybych vylezl hned po zazvoneni tak by to brala jako vtip tak jsem ji rekl ze jsem se tam zasekl a nemohl jsem vylezt a ze to bude resit dal a hrozi mi dutka redilete skoly a nebo dvojka z chovani. Chci se zeptat jestli mi za takovouhle prkotinu mohou dat dutku nebo 2 z chovani
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 20.03.15 21:26
Muzou. Ale nic si z toho nedelej. Budes mit z toho leda tak virval doma. Nic vic.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: bobanek
Datum: 20.03.15 21:38
Diky za odpoved ale nepise se to nahodou do klasifikace zaka a do prihlasky na stredni skolu pokud jsem v 8?
Od: uska®
Datum: 20.03.15 21:49

Důtku už máš, tak čekej neomluvenou hodinu a 2 schování. Že chybíš na hodině, tomu říkáš prkotina? Zasloužíš si spravedlivý trest. A pokud si své chování uvědomuješ, tak s tím můžeš něco dělat, ne? Chovat se normálně. Nepíšeš, za co máš napomenutí a důtku. Jistě opět za nějakou prkotinu. Vzpamatuj se a sekej latinu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.03.15 23:54
avatar

Dvouleté děti vědí, že se nemají nikam zavírat, tří–/čtyřleté už chápou i proč ...

Čtrnáctiletý žák o tom neví nic

a neomluvenou hodinu považuje za prkotinu ...

Výchovná opatření (napomenutí, důtky) se nikam nepíší, ale s dvojkou s chování bys mohl narazit při přijímacím řízení na střední školu. Některé školy/učiliště mají jako jedno z kritérií přijetí jedničku z chování (u některých učilišť je do dokonce jediné kritérium pro přijetí).

—–—

Měl by ses nad svým chováním zamyslet. Uvědomit si, že "jsi nezačal mít problémy s chováním", ale že ses začal nevhodně chovat. Zamysli se nad tím, kdy a proč ke změně v chování došlo, a pokus se přijít na příčinu. Pak ji změň/odstraň. Pokud bys to nezvládl sám, požádej někoho (rodiče, třídní učitelku, školního psychologa nebo výchovného poradce) o pomoc.

Jako první zajdi v pondělí hned ráno za vyučující a znovu se jí omluv.

A až tě zase něco "napadne", ne abys to zase provedl ...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mp*
Datum: 21.03.15 00:21

Nevím teda kolik Vám je let, ale to co popisujete se v našich časech nazývalo : mlátí s ním puberta, a obyčejně se to tolerovalo, nevím, jak dnes.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.15 07:09
avatar

mp, nevím sice, o jakých časech mluvíte, ale dnešní doba je právě proto taková, že se prohřešky omlouvaly pubertou a já nevím čím vším. Celá morálka se tak posunula hodně někam jinam. Až tam, co se nám už vůbec, ale vůbec nelíbí. Bylo povoleno, omluveno, proč ne o trošku více?! U cizích nám to vadí, koho máme rádi, je nám sympatický, cítíme s ním, atd. to chceme tolerovat? *sok* Víte, proč ta paní před soudem, ta, co má v jedné ruce meč a v druhé váhy, má zavázané oči? Proto, aby neviděla pubertu?! Myslíte? *sok* "Toliko člověk domýšlí důsledky svých činů."

doplněno 21.03.15 07:36:

Dove si vůbec někdo představit, jak bylo učitelce, když jí z chodby zmizel žák, za kterého zodpovídala?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.15 07:18

Zdá se mi, že se začínáš předvádět, děláš divadélko pro ostatní. Ti z toho mají srandu a ty problémy. Jediná rada - nejsi šašek, ale student, tak se kroť a šaškárny si nech na volný čas, nestojí to za to.

doplněno 21.03.15 08:12:

Jo a každá sranda něco stojí, s tím musíš počítat, teď tě to bude stát dvojku z chování, tak příště si pořádně rozmysli, na co tě přijde ta další.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.