Cesta kolem světa za 80 dní - povinná četba

Od: Datum: 18.03.15 15:01 odpovědí: 6 změna: 18.03.15 21:59

Ahoj. Ve škole jsme měli číst Cestu kolem světa za 80 dní (od Verna) jako povinnou četbu. Já jsem tu knížku sháněl snad všude, ale už je příliš pozdě na to, abych ji stihl dočíst. Prosím o pomoc, aby mi někdo, kdo už to četl, sem napsal zkráceně ten děj. Předem moc děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.03.15 15:09
Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.03.15 15:12

A to je úplně to samý, akorát ve filmu?

Datum: 18.03.15 15:36

ano

Datum: 18.03.15 19:34

Poslechni si CD dramatizaci v Mp3. Jistě se to najde na ukládacím serveru a trvá to kolem dvou hodin. A je to fakt dobrý ;)

Od: mp
Datum: 18.03.15 21:59

Tak ta byla jedna z mých nejoblíbenějších. Stručně: Někdy koncem devatenáctého století v Londýně se vsadí jeden ctihodný (a hlavně bohatý) sir, že dokáže objet svět za 80 dní. Uzavře sázku a vyráží i se svým sluhou. Shodou okolností je v Londýně vykraden nějaký obchod, či co a detektiv který to vyšetřuje pojme podezření, že právě dotyčný sir je pachatel, protože proč by měl důvod tak rychle opustit Londýn. Tak vyráží za nimi. Společně (i když detektiv je za nimi stále v mírném závěsu) takto objedou celý svět (a navíc ještě v Indii zachrání a přiberou jednu ženu). Nakonec těsně před cílem, kdy se sázka zdá být prohraná - prošvihli to o jediný den - přichází paradox o cestování kolem zeměkoule (který si sir neuvědomil), kdy při cestě východním směrem po objetí země získáte jeden den navíc. Tak nakonec slovutný sir vítězí a vyhrává sázku.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.