Jak se říká dvoum druhům objemu

Od: Datum: 16.03.15 23:21 odpovědí: 3 změna: 17.03.15 14:38

Dobrý den, nevíte jak se zkráceně říká objemům, který zjistím tak, že 1,vezmu štěrk a nasypu ho do odměrného válce, zarovnám povrch a na podle rysek zjistím oběm a 2, vezmu štěrk, nasypu ho do vody v odměrným válci a podle zvednutí hladiny zjistím objem? vím že se používají obě metody měření, 1. je na objemovou hmotnost a 2. je na hustotu..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.03.15 23:49
avatar

Dobrý den, řekl bych, že jsou to dvě metody, jak změřit totéž - objem pevného tělesa. První metoda je méně přesná (záleží i na udusání štěrku a jeho zrnitosti). Druhá metoda využívá Archimédova zákona a je přesnější. O zkrácených názvech těchto metod nevím (pokud tedy existují). Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.03.15 00:09

Řekl bych, že máte na mysli objemovou hmotnost a sypnou hmotnost. Viz. třeba zde. Není to tedy o objemech ale o "hustotě"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.15 14:38
avatar

prvnímu se říká sypný objem.

Tomu druhému se myslím neříká nijak. Je to metoda, jak zjistit hustotu onoho nasypaného štěrku. Takhle prý Archimedes rozpoznal čisté zlato od zlata říznutého stříbrem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.