VOŠ vs. VŠ

Od: Datum: 10.03.15 14:51 odpovědí: 3 změna: 11.03.15 07:11

Zdravím, reším problém s výběrem školy...

Chtěl bych studovat obor nutriční specialista, dlouhodobě se o to zajímám a beru to jako koníček, ovšem propásl jsem podání přihlášky na VŠ (Karlova univerzita). Tudíž zvažuji možnost VOŠ, která také nabízí možnost dálkového studia, které je pro mě vyhovující, jelikož chci při studiu zároveň pracovat.

Ale obávám se, že po vystudování VOŠ budu hledat uplatňění jen stěží, podle mého nemá VOŠ velkou reputaci.

Jde po úspěšně dokončeném roce studia na VOŠ přestoupit na VŠ s tím, že půjdu na VŠ do druhého ročníku?

Mé možnosti? Počkat rok na VŠ nebo se nebát jít na VOŠ?

Předem děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.03.15 19:55
avatar

snažte se dostat na vysokou voš je vždy druhořadé středoškolské vzdělání, bc. furt zůstane bc. jako vysokoškolské vzdělání a platově můžete být na tom líp třeba časem než s Dis.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.15 21:33
avatar

S uznáním VOŠ jsem se zatím setkala jen u dvou propojených škol, soukromé VOŠ a soukromé VŠ. Po absolutoriu na VOŠ (po řádném ukončení studia), bylo možné pokračovat jeden (nebo dva roky – už si přesně nepamatuji) na bakaláře. Zkuste se radši dostat na podobný obor na jiné VŠ a po přijetí přejít.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.03.15 07:11
Lepší DiS než nemít nic. Zaměstnavatele rádi vidí v životopise další pomaturitní vzdělání, i kdyby VOŠ. Na úřadech sedí dost DiS, jelikož tuším spadají do nižšího platu ve státní sféře dle tabulek. Můžete byt spokojeny i jen s VOŠ. V každém pripade, pokud se teď nedostanete na žádnou VŠ (další kola přijímaček) bude lepší studovat VOŠ než rok čekat na další přijímačky, které nemusí vyjít. Při práci u dálkového studianebudete mít status studenta ani studentské výhody. Je ale dobré, že neztratíte návyky na učení. Co byste dělal, když budete rok čekat a pak se opět nedostanete na Vš? Škoda času
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.