Příklady (bynomická věta, kombinační čísla)

Od: Datum: 10.03.15 02:16 odpovědí: 9 změna: 14.03.15 22:40

Dobrý den/ráno :) prosím o pomoc. Nemohu vypočítat tyto příklady (viz. obrázek). Prosím o řešení i s postupem, byl bych moc rád za Vaší pomoc.

Děkuju

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.03.15 09:34

A v čem máte problém? Pokud neznáte vzorec. najdete ho třeba ve Wiki zde i s podrobným rozborem, nebo samotný vzorec na přiloženém obrázku. Pokud neumíte spočítat binomické koeficienty, můžete si vypomci Pascalovým trojúhelníkem (viz též přiložený obrázek). Pokud pak toto víte, jde už jen o dosazení, ale to vám nebudu vypisovat pro všechny příklad. Zkuste si to sám, já mezitím připravým a nascanuji aspoň jeden na ukázku (chcete si vybrat, který?).

(Možná ještě poznámku k Pascalovu trojúhelníku" na jeho stranách míte jedničky a ta vnitřní čísla dostanete vždy jako součet dvou čísel nad nimi, jedni zleva a jedno zprava.)

Ohodnoceno: 3x

Od: quest
Datum: 10.03.15 14:10

Já bych prosil jestli byste mi nenapsal výsledky a postup u všech, víte já tomu totíž vůbec nerozumím :(

Děkuju, já rozumím tomu trojúhelníku, ale vůbec nevím jak dosazovat a nemám v tom přehled.

Od: vvvllll
Datum: 10.03.15 15:42

Je to jednoduche. Uvazuj. ... "bYnomicka" *smich*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.03.15 22:03

ale s tím "Y" to zní prostě líp :D

Datum: 10.03.15 19:43

Něco napíšu, ale všechno opravdu ne. Ale musíte ýt trpělivý, ozvu se zítra, dnes mám hodně co dělat jinak. Ale třeba se ozve někdo jinýá?

Ohodnoceno: 3x

Datum: 10.03.15 22:02

Díky moc :) Jste zde asi jeden z mála spolehlivých rádců, moc si toho cením. Už jsem psal i na matematické forum a tam mi zamkli téma, že je něco proti pravidlům.

Datum: 13.03.15 12:46

Omlouvám se, dřív jsem se k tomu nedstal. A s těmi lichotkami opatrě, myslím že většina rádců zde činí své nejlůepčí

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.03.15 12:47

Omlouvám se, dřív jsem se k tomu nedstal. A s těmi lichotkami opatrně, myslím že většina rádců zde činí své nejlepší

doplněno 13.03.15 13:27:

Ono se mi to zduplikkovalo,nevím proč,

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.03.15 22:40

Moc tu nechodím :) Super děkuju za odpověď :) Tohle mi určitě moc pomůže, dokonce to už začínám chápat. Vážně díky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.