Přestup z denního na dálkové studium

Od: Datum: 06.09.15 18:56 odpovědí: 3 změna: 09.09.15 18:54
Ahoj, chodím do třetího ročníku, maturitní obor strojírenství. Chtěl bych přejít na dálkové studium, na stejný obor, jenže ten se, v této dálkové formě, vyučuje až někde za Prahou (Bydlím ve městě u Ostravy). Takže by mě zajímalo, jak často bych do školy musel jezdit. Případně, kdybych zvolil jiný obor, který mám blíže Ostravě, jestli bych musel nastoupit do prvního ročníku nebo by mi byly uznány předchozí dva roky a pokračoval bych ve třetím ročníku. Nechci totiž studovat znova a ještě k tomu pět let (dálkové studium je obvykle pět let).
Díky za odpovědi :)

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.15 19:04

ahoj,

asi to nechceš slyšet, ale..

já být tebou, když už jsi došel do toho třeťáku, dochodila bych to do toho čtvrťáku, ikdyž se to nezdá třeťák a ještě rychleji čtvrťák uteče jako voda. Mluvím teď z vlastní zkušenosti. A navíc budeš mít maturitu v kapse, a nemusel by si chodit např. dalších 5 roků do školy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.15 00:33
avatar

Konzultace u dálkového studia

odhaduji na jeden den v týdnu (u nás tomu tak bylo),

přesně se to dozvíte na webu příslušené školy.

Při změně oboru bude záležet na tom, které předměty jste měl v předchozích dvou ročnících. Určitě Vám uznají všeobecné a společenskovědní předměty, z odborných předmětů budete muset pravděpodobně složit rozdílové zkoušky. Přesné informace Vám poskytne ředitel školy, na kterou budete chtít přejít.

Jinak souhlasím s Krispinou:

Teď by pro Vás bylo nejsnazší dokončit školu, na níž jste (opravdu to uteče jako voda). Nyní je pro Vás učení nejsnazší. Jakmile Vám k němu přibudou pracovní povinnosti, bude to mnohem náročnější. (Učila jsem na dálkovém studiu a vím, kolik úsilí to všechny stálo.)

Studium si budete muset zorganozovat tak, aby Vám nepřekáželo v zaměstnání. Zaměstnavatel není povinen Vás kvůli studiu uvolňovat, nemusí Vám umožnit čerpat dovolenou v době skládání zkoušek, ... kolegové nejsou povinni si s Vámi "prohazovat" pracovní směny apod.

Problémy mohou být i ve škole – každý musí v každém předmětu absolvovat určitý počet hodin, pokud jich absolvuje méně, nemůže být klasifikován a postoupit do dalšího ročníku.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ansete
Datum: 09.09.15 18:54
Jsem už rozhodnutý na sto procent, bude mně to vyhovovat a jsem v situaci, kdy se nějáký přivýdělek dost hodí.
Vybral jsem si tedy Obchodni akademii v Ostravě, v osnovách byly navíc snad jen dva nebo tři předměty a ruština, se kterou mně pomůže mamka :)
Napadla mě další otázka, jak dlouho bude přestup trvat? Slyšel jsem, že není dobré ukončit studium předtím, než mě nová škola příjme. Což by u mě možná nevadilo, nevím. Ptám se proto, že než se naučím na rozdílové zkoušky a než dojde na termín jejich konání, tak nechci chodit na průmyslovku zbytečně, když už mi to rozhodně nebude k užitku a vysvědčení z prvních dvou ročníků už stejně mám. Nevíte tedy, jestli by se mohl naskytnout nějaký problém, kdybych ukončil stávající studium ještě před přijetím na novou školu?
Ale stejně bych tam už asi nešel :D

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.