VŠ - dva obory

Od: Datum: 06.03.15 14:19 odpovědí: 7 změna: 06.03.15 17:10
avatar

Dobrý den, jak je to prosím se studiem dvou oborů jedné fakulty VŠ současně? Je to hodně těžké? Dají se přednášky vybrat tak, aby šlo stihnout všechny z obou oborů? Můžou si vůbec studenti vybírat časy přednášek, nebo dostanou přidělený rozvrh?

Pochopila jsem to správně, že na Matematicko-fyzikální fakultu UK příjímají bez zkoušek u fyzikálních oborů a u matamatických oborů také, když je průměr na střední škole do 1,5?

http://is.cuni.cz/studium/pod…dex.php?do=info&fakulta=11320

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.03.15 15:42
Při studiu dvou oborů na Vš je lepší studovat oba kombinovane. Nebo alespoň jeden prezenčne a druhý kombinovane. Dva prezenční obory to nevím jak by se dalo časove zvládnout...dle mého názoru těžko
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.03.15 15:49
avatar

Děkuji a jaký je prosím rozdíl ve formě prezenční a kombinovaná?

Datum: 06.03.15 16:09
avatar

Dobrý den, když si vyberete lehčí obory, tak je možné je zvládnout studovat zároveň. Medici si o něčem takovém mohou nechat akorát zdát... Kombinovana forma studia je svým způsobem dálkové studium školy. Je dobré zvážit svoje sily, aby vas studium dvou oboru neodrovnalo. Muže to byt velmi náročné.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.03.15 16:17
avatar

Uvažuji, že bych si vybrala obor Astronomie a astrofyzika (prezenční) a z kombonovaných Pravděpodobnost a statistika, ekonometrie a finanční matematika.

U kombinovaných nejsou přednášky? Kde zjistím jak jsou jednotlivé obory těžké?

doplněno 06.03.15 16:23:

Typ SP je výsledný dosažený titul, nebo si nejprve si musím vybrat bakalářský obor?

Od: paw®
Datum: 06.03.15 16:21

Na obou oborech sez apotite. predevsim v zakladnim studiu, kdy budete mit spolecnou matiku. Z te se nejspis opupinkujete.

Obtiznost oboru zjistite nejlepe tak, kdyz se nekoho zeprate, dko tam studuje. nebo jeste lepe. Zkuste se vypravit na par prednasek z danych oboru. prednasky jsou verejne pristupne.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.03.15 16:26
avatar

Astrofyzika? Jste tak dobra v matematice a fyzice? U kombinované formy bývají přednášky dany různé, napr. o víkendu jednou za 14 dni, nebo čtvrtek, patek kazdy týden - není to proste denně studium, lidi takto často studují při zamestnani. Jo a nejsou na to daňové odpocty na studenta

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.15 17:10
S těmi daňovými úlevami nemáte pravdu. Na většině Vš je klasicky u kombinovaného studia status studenta do 26 let (tedy včetně slevy na nezaopetrene dite pro rodiče a daňova sleva pro pracující ho studenta). Máte pravdu, že to neplatí vždy. Je dobré zjistit přesně na studijním oddeleni konkrétní VŠ. Pak je ještě distanční studium Vš, kde status studenta nebývá a timpadem ani daňové úlevy.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.