Co je entropie? ( v termodynamice)

Od: Datum: 06.03.15 10:36 odpovědí: 2 změna: 06.03.15 15:19

Dobrý den,

může mi prosím někdo laickým způsobem vysvětlit, co je to entropie? Konkrétně v souvislosti s termodynamikou a TS diagramem. Pokud tomu dobře rozumím, tak entropie obecně znamená neustálé zesložiťování procesů, ale nerozumím tomuto pojmu v termodynamice. Je to vratný děj?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.03.15 10:49
avatar

Míra tepelné energie nedostupné pro vykonávání práce v rámci uzavřeného termodynamického systému.

Podrobněji zde: http://www.tzb-info.cz/925-co-to-je-entropie

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.03.15 15:19
avatar

no já myslím že entropie neznamená zesložiťování procesů. Lepší by možná bylo vyložit si entropii jako neuspořádanost systému. Má jednu zajímavou vlastnost, časem pouze a jedině roste.

No a ve druhé větě termodynamické se neříká nic jiného než to, že procesy samovolně probíhají pouze ve směru k větší entropii, k větší neuspořádanosti, k většímu rozptylu, k většímu chaosu. Proto teplo nikdy nepřechází z chladnějšího tělesa na teplejší.

No a že samovolné procesy probíhají vždycky pouze a jedině k většímu chaosu, to vidíte i kolem sebe. Entropie systému časem pouze a jedině roste a proto je na světě čím dál větší binec.

Ohodnoceno: 5x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.