Maturita z matematiky - triky tipy a rady

Od: Datum: 04.03.15 21:41 odpovědí: 8 změna: 05.03.15 10:06

Zdravím, mám nehorázné deprese a nervy, že nebudu jednak připuštěn k maturitě z matematiky, tak i tak že i neudělám. Nemám logické myšlení na slovní ůlohy, na vektory , geometrii. Příklady jako takové cca dokážu počítat. Máte někdo zkušenosti s touto oblastí? Popřípadě nějaký trik, jak se jí snažit pochopit,abych to dal alespon na 4? Máme dobrého učitele,ale já sem prostě asi hold marnej a to se jí snažím dennodenně chápat a nic. Jednou se mi povedl dát maturitní test z matematiky na 20bodů = 4 známka. Ale nevěřím tomu, že to dám. CO si myslíte Vy o matematice, bude těžká , že ji nedám? Ze všech předmětu procházím, v ekonomice za 1, v obchodní činnosti taktéž, čj 3, ikt, 1-2, účetnictví 2. Mám strach,že kvůli matice nebudu připuštěn a nebo že jí nedám.. :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: logika
Datum: 04.03.15 21:55

Logické myšlení se nechá vypěstovat. Chtělo to dělat Sudoku či něco podobného místo hraní her na PC, či sedět u Facebooku

Ohodnoceno: 1x

Od: mikiki5*
Datum: 04.03.15 21:57

Fb nebyl nikdy můj koníček, stejně jakožto hry. Sudoku od malá vč. křížovek luštím, ale co je v sudoku těžkého? Pro mě je jednoduché i v nejtěžší verzi. Tady se jedná o matematiku.

Od: logika
Datum: 04.03.15 22:05

Ale matematika je postavena na logickém myšlení. Jen těch pár vzorečků a pouček správně aplikovat. Mluvím o matematice do úrovně SŠ. S integrály jste možná začaly, diferenciální rovnice těžko.

Ohodnoceno: 2x

Od: mikiki5*
Datum: 04.03.15 22:10

Jde o to , že jsem dělal i několik scio testů,ale tam jsou tak těžké věci, kterým opravdu i po přečtení nerozumím.A nejvíc mě nejdou grafy a vektory..

Datum: 04.03.15 22:13

Ty musis maturovat z matematiky? To snad neni povinne, misto toho jde vybrat nejaky jazyk. No mozna to mate jinak.

Ohodnoceno: 1x

Od: xy
Datum: 04.03.15 22:14

pár let po sobě si vždy zkusím udělat ten maturitní test, mám 25 let po maturitě.a to už jsem většinu vzorečků atd. zapomněla samozřejmě. natož diferenciální rovnice vždycky ale se daly " nahrabat " body na lehčích příkladech. co nevím , vynechám, jedu na další příklad. když pak zbyde čas, vrátím se k těžšímu.

zaměřila bych se na zvládnutí několika typů příkladů, které tam obvykle bývají - úpravy výrazů, procenta, pravděpodonost, ba i objem těles. taky rovnice přímek ( myslím na nic horšího z analytické geometrie jsem skoro nenarazila ). příkládky jsou většinou krátké a je jich hodně, to by bylo, abyste jich nevyřešil aspoň na čtyřku. Sehnat doučování a naučit se aspoň ty lehčí typy.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 05.03.15 08:44

Taky jsem v matice dost plavala a byla jsem z toho nestastna.. Mama mela v praci kolegu, inzenyra a pozadala ho zda by mi s matikou pomohl.. Matika pro nej byla hracka, pro me konec sveta.. Matiku mi vysvetlil a naucil tak, ze jsem pak patrila k nejlepsim ve tride.. Co to zkusit stejnou cestou a poptat se v okoli, kdo ovlada matiku, pripadne pomuze..

Ohodnoceno: 0x

Od: host
Datum: 05.03.15 10:06

To co počítáte ještě není matematika, to jsou v podstatě počty, kde je třeba znát určité postupy řešení a podle nich se pak počítá. Máte několik základních okruhů, není jich zas až tak moc, každý má svá specifika, je dobré se naučit jeden okruh celý, hlavně pochopit úplné základy a pak potřebné vzorečky.

Dobrá metoda (není to trik), je nechat si téma vysvětlit ještě od někoho, kdo tomu rozumí, například od ochotného spolužáka, spolužačky, který to umí vysvětlit jasně, srozumitelně a pak záleží na vás, jak se to naučíte vlastním drilem, počítáním příkladů z vaší sbírky úloh nebo z učebnice. Na ZŠ byl výborný zdroj úloh Běloun, na SŠ máte někde také vaše typické příklady.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.