Kolikrát se vejde předmět do předmětu

Od: Datum: 03.03.15 22:11 odpovědí: 12 změna: 30.05.15 17:46

Zdravím dostali jsme zapeklitou úlohu... kolikrát se vejde vejce do předmětu

vejce: šířka:44 výška:54

Předmět

Výška [mm]: 460
Šířka [mm]: 205
Hloubka [mm]: 490

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.03.15 23:40

Pokud je ten předmět kompaktní, (plná kostka nebo tak neco), yak se tam nevejde vúbec.

Pokud je to něco jako skříňka ("předmět" je dost neurčitý popis, ale asi si představujete něco jako klasickou krabici s praavými úhly), tak se tam (to jedno vejce) buď vejde nebo nevejde. A pokud se ta vejde, tak to mohu interpretovat tak, že se tam vejde jednou a pokuž tamje, takže zda se tam vejde ještě jednou, je otázka nesmyslné, nebo naopak mohu říci, že se tam vejde nekonečně krát, opakovaně ho mohu vyndavat a zase ho tam strkat a ono se tam vejde pokaždé.

Já mám prostě pocit, že jde o nějaký chytk (čemouž nasvědčuji i ten zřejmě záměrně neurčitý popis "předmětu" ) a sázel bych na tu první odpověď. V jakém kontextu jste ten úkoldostali?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.03.15 23:50
A ještě navíc to vejce rozklepneme na smaženici, ať máme víc možností
Některé zadavatele slovních úloh by chtělo zabít..resp.zabít je málo jak praví klasik.
Ohodnoceno: 1x

Od: dominik
Datum: 03.03.15 23:59

No psal jsem učitěli a tem mi řekl že ten předmět se jedná o krabici o těch rozměrech

Výška [mm]: 460
Šířka [mm]: 205
Hloubka [mm]: 490

a o vejce se jedná vařené vejce na tvrdo o rozměrech šířka 44 mm a výška 54 mm

výpočítej kolikit vařených vajec se vejde to té krabice

Datum: 04.03.15 00:01

Otázka byla v knize špatně zformulována

Datum: 04.03.15 00:02
Nezbyde než si slepit krabici daných rozměrů, nakoupit vejce,šupleru a skládat a skládat..
Šířka vejce 44mm je správná +-2mm, ale výška kolísá mezi 50-60 mm, takže těch vajec musíte koupit víc(tak 5 plat) aby bylo z čeho brát...
Nebo to spočítat a to bude matematické peklo *cert*
Pokud by se to počítalo jako že vejce je kvádr 44*44*56 tak se dáspočítat kolik se jich vejde do krabice snadno
doplněno 04.03.15 00:12: 4,4*4,4*5,4 =104.544cm³-objem vejce
46*20.5*49=46207cm³-objem krabice
46207/104.544=441.986 ks
Propadl jsem z matematiky ve čtvrťáku takže to berte jen jako návrh jak to počítat
Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.03.15 00:03

No třeba to spočítat neboť bych se z těch vajec nedoplatil :D a chce to po nás matematicky vyřešené :D a já nevím jak na to -_- :D

Datum: 04.03.15 00:08

Jako já totiž nevím jak to mám vypočítat kolik se jich tam vejde.. na matematiku jsem ... :D už nad tím dumám 2 dny a nic...

Datum: 04.03.15 00:13

no nějak to zkusím :D uvidím co z toho bude :D díky

Datum: 04.03.15 00:38
V nejhorším argumentuje tím, že pro běžného smrtelníka je nereálné sehnat skoro 500 vajec stejného rozměru,pokud není majitelem drůbežarny, nehledě na to,že přeprava vajec takto volně ložených v tomto množství(cca 25kg) je hazardem vzhledem ke křehkosti přepravovaného materiálu.
Podle mne by otázka měla znít kolik standardních plat vajec se vejde na europaletu, kdyby chtěl snad někdo z žáků dělat kariéru skladníka ve výše zmíněné drůbežarně.

Od: host
Datum: 04.03.15 13:13

V základním dotazu píšete "kolikrát se vejde vejce do předmětu" a dalším upřesnění "kolik" vajec. Když už jste upřesnil, že se nejedná o vložení do předmětu, ale prostoru s vnitřními rozměry, které jsou větší než by byl rozměr vejce, tak se tam může pohybovat různě a tedy nekonečně krát, jak už tu psal první rádce - kartaginec.

Další zajímavost je definovat vejce jako objekt s šířkou a výškou, což je opět kuriozita, předně není definována "vejcovitost", s elipsoidem by to už bylo něco jiného a navíc se zadavatel dopustil žertu, že vejce stojí na výšku Když se vejce položí na stůl, tak leží a výška je tedy to, co je určeno jako šírka, protože leží "na šírku". Kdyby vám učitel zadal kolik pingpongový míčků se standardními rozměry se vejde do požadovaného prostoru, to už by se dalo nějak řešit nebo i simulovat. Možná vám učitel nezadal početní úlohu, ale meditační cvičení, abyste si lámali hlavu.

Ohodnoceno: 2x

Od: dadax
Datum: 30.05.15 17:17

Docela marný nápad jak získat odpověď na soutěžní otázku do Aliho pořadu... hlavně to nezkoušej doma prosimtě ať si u toho ještě neublížíš nebo nezničíš rodičům PC ;)

Datum: 30.05.15 17:46

Ale jdi ty brepto. Tohle tu padlo dříve než Alimu někdo takovou otázku poradil.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.