K čemu jsou dobré výrazy

Od: Datum: 03.03.15 12:40 odpovědí: 7 změna: 03.03.15 23:47

Dobrý den, milí rádcové

syn mě překvapil otázkou, k čemu jsou dobré výrazy, které se učí upravovat v matematice. K čemu mu to bude v životě. Chápe prý, k čemu poslouží ,když se naučí vypočítat třeba objemy různých těles, ale úprava výrazů? Nevěděla jsem, co na to říct..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 03.03.15 12:46
Uplne obecne jde o ziskani logickych navyku pro reseni zivotnich situaci. Uci to cloveka, ze slozita vec jde rozlozit na skupinu veci jednodusich.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.03.15 13:23

Zdá se, že jsem tvůj další syn... *smich*

Jsem na světě dost dlouho, ale ty úpravy už jsem dávno zapomněl... a nepotřeboval. Mně stačí kupecké počty a logické myšlení...

stejně jako mi celý život nebylo třeba to -ný, -natý, -itý, -ičitý, -ečný/ičný, -ový, -istý, -ičelý...

umím to jak když bičem mrská i o půlnoci...

Datum: 03.03.15 13:54
Kdysi jsem se na střední škole ptal učitele na něco podobného..Pane učiteli co mi to vlastně vyšlo a k čemu je to dobré?
Ani přes opakované dotazy mi nebyl schopen odpovědět, od té doby tento typ matematiky nesnáším (a za celý život jsem to nikdy nepotřeboval).Dtto nesnáším slovní úlohy, které mají tak špatné zadání, že nejdou vypočítat.
Syn je zatím v 1.třídě, ale už se "těším" až se do tohoto bodu také dostane.

Datum: 03.03.15 14:15

Naučí ho to používat hlavu.

Ale pokud bude ládovat regály v Lidlu, potřebovat to nebude.

Datum: 03.03.15 14:41

Dobrý den, úpravy výrazů jsou dobré na tříbění mozku. Pokud ale žák, pak student nebude pokračovat ve vysokoškolském studium, tak je mu tato dovednost v životě nanic. Stejně ji časem zapomene.

Ohodnoceno: 0x

Od: hm®
Datum: 03.03.15 16:05

Myslím, že to není samoúčelné. Jasně, plno lidí to nikdy nepoužije, ale jakákoliv aspoň trochu technická profese ano. Určitě se někdy setká třeba i s jednoduchou rovnicí a když ji má vyřešit, tak se vlastně upravují výrazy napravo i nalevo. A pokud bude studovat jakoukoliv školu, kde je i něco technického, tak bude upravovat různé výrazy velmi často, bez úprav by se z počítání zbláznil. A to ne jen v matematice jako takové (matematika je jen prostředek, nástroj), ale hlavně ve fyzice, elektrotechnice, strojírenství, stavebnictví, určitě i v chemii a předpokládám, že i v ekonomice, samozřejmě v počítačích, ..., koneckonců i taková pokladní leckdy "upravuje výrazy" (místo 12x "namarkovat rohlík za 2,50" namarkuje jednou "12 x 2,50", tzn. výraz "R+R+R+R+..." upraví na "12xR").

Datum: 03.03.15 23:47

Kdysi jsem četl jakousi novelu v "Polnici", (to byla taková dobrodružná edice), pojednávalo to o americkém vojákovi, který se v době druhé světové války ukrýval v džungli před japonci a žil tam v podstatě životom trosečníka, opepřeném ovče trvalou přítomností potenciálního krutého nepřítele. Moc toho ssebou neměl, jen učebnici algebry, kterou nejdřív používal ke krácení dlouhé chvíle a pak si s její pomocí udělal ("ušil" asi úplně nevystihovalo to, co podnikal) nové boty.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.