Matematika počítání pod sebou

Od: Datum: 02.03.15 18:28 odpovědí: 4 změna: 05.10.15 14:30
Ahoj rádci,udivují mě příklady které ppčítá ma neter ponekud divne takhle jį to pry vysvestlovalapį.uč.ale mi jsme se to teda učili jinak a u čila mě stejna uč. Mame priklad např: pPs:(pod sebou) 486+234=720 a zkouška se dělá podle mě takto ne?:720-234=486 a moje neteř říka uplne neco jineho :že zkouška má být takto :234+486=720 a všude v domácím sešitu napsáno :ZKouška se dělæ na plus a to rika i ma neter zenaminus zkoušku nedělaj nechápu deěkuji předem za všechny rady siska5
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.03.15 19:04

Dělali jsme to ve škole také tak. Odčítání jednoho sčítance je ale zavádějící, svádí k automatickému dosazování druhého sčítance do výsledku zkoušky. Proto se asi nyní používá druhý postup. Možná v tom hraje roli to, že je použita stejná binární operace. Bohužel naše výuka didaktiky matematiky 1. stupně byla téměř nulová (kombinované studium), taktéž by mě to zajímalo.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.03.15 23:49

zkoučky mohou být různé, třeba devítková zkooužka není sice stoprocentní, je jen orientační, ale zato rychlá.

prostě udělám ciferný součet sčítanců:

2+3+4 = 9 = 0

4 +8 + 6 = 9 = 0

pak to sečtu:

0+0 = 0

a to se musí rovnat cifernému součtu výsledku:

7+2+0 = 9 = 0

a to souhlasí. (Pokud by to nesouhlasilo, bylo sčítání blbě, samotný souhlasještě nezaručuje správnost kompletního výpočtu.)

Datum: 03.03.15 00:15

přiznávám, že naprosto netuším, jak moje děti dělají zkoušku, nicméně vzpomínám si, že oni se nejdřív učili pod sebou sčítat a teprve poté odečítat. nemůže být vaše neteř teprve u sčítání? pak by zkouška odečítací být nemohla. nicméně podle mne je to celkem jedno, jestli se jako zkouška sečtou obě čísla v opačném pořadí nebo jedno odečte od výsledku, hlavně když se pokaždé dojde ke stejnému výsledku, ne?

Od: khv
Datum: 05.10.15 14:30

Jedxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.