Neklasifikace žáka

Od: Datum: 02.03.15 14:23 odpovědí: 3 změna: 04.03.15 05:32

Dobrý den, jsem student střední školy a chtěl bych se zeptat, jestli má učitel/ka právo na to, aby vás neklasifikoval, když chybíte na více než jednu písemku, když vám nedává ani příležitost dopisovat písemky v případě absence. Pokud bych byl nemocný, byl měsíc v nemocnici, tak podle této logiky vyučijící/ho jsem automaticky neklasifikován, protože píšeme kolikrát i 2 písemky z daného předmětu týdně. Může toto učitel udělat? Nebo spíše, je právo na jeho straně, nebo na naší a tím pádem, když to uskuteční, máme podat stížnost na jeho/její praktiky klasifikace?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 02.03.15 16:18

Nejste student, na středních školách jsou žáci. Studenti jsou na vysokých školách.

Už je po pololetí, takže pokud jste neklasifikovaný, tak si zřejmě požádáte o doklasifikaci, pokud bude schválena, tak vám ředitel(ka) školy sdělí termín, do kdy musíte doklasifikaci absolvovat, zřejmě se provádí komisionárně, jsou určeni dva vyučující, aby byla zaručena objektivnost klasifikace jak pro vás, tak pro školu.

Ve škole vám všechno nejlépe vysvětlí váš třídní nebo někdo z vedení školy. Právo... známku stanovuje učitel. Pokud máte pochybnosti o správnosti klasifikace, opět se ptejte na vedení školy, zase buď u třídního nebo zástupce ředitele.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: banmaster2
Datum: 02.03.15 18:21

Je hezké, že jste opravil to jestli jsem student, nebo žák, ale toto je pro mně prašť jak uhoď... To na co se ptám je to, jestli má učitel právo dát vám N pokud jste nepsali více jak jeden test bez toho, aniž by vám dal možnost dopsat chybějící testy. Odpovědi si vážím, ale bohužel jste odpověděl na jinou otázku, než jaká byla položena.

Datum: 04.03.15 05:32
avatar

Host Vám přece odpověděl.

Nebo je na větě "Známku určuje učitel." něco nesrozumitelného?

Kritéria (ne)klasifikace máte v klasifikačním řádu své školy.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.