Uraz pri telesne vychove ve skole

Od: Datum: 27.02.15 10:31 odpovědí: 12 změna: 16.10.15 10:50

dobry den,potrebuju poradit,kluk mel uraz pri telesne vychove,museli behat kzebrinam,a vylez a cvicit na nich,,pak kdyz slejzal dolu zachytil jse nohou a upadl na zem,nejde mi do hlavy proc,nebyla dole žínenka,protoze kdyby spadl na zinenku bylo vse vpohode.ucitelka tv poslala kluka domu,jen mu to zavazala,kluk byl unavenej tak spal doma,rano jsme sli doktorovy,na chirurgii,zjistili,ze je to na operaci.ucitelka telesne vychovy neinformovala nikoho ze skoly ten den.zadnyho nadrizeneho.druhy den jsem tam volal primo od chirurga.reditelka rekla ze nic nevi,ze se mame obratit na zastupce reditele.ze je nemocna doma vnemocencke,tridni ucitelka taky nic,jen ze ho videla odchazet ze skoly zavazanou rukou.nelibi se chovani skoly,co mam delat kam si ztezovat na skolu..ani je nezajima jak je klukovy.upozornuju,ze to je treti uraz na teto skole naseho syna,delaji ze za to muze on sam,poradte co dal,co mame delat,arogantni chovani maji reditelka po kazde se nam vyhybala,pri kazdem urazu delala ze neni ve skole.prosim o odpoved ucitelka tv dela jako by se jen trosicku prastil


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.02.15 10:55
avatar

Drobné úrazy jsou při sportu běžné, škola by měla mít pro tyto účely uzavřenou pojistku.

doplněno 27.02.15 11:16:

Tak já chápu, že je někdy těžké předem odhadnout, zda se jedná o úraz nebo ne - přece nebudou ve škole sepisovat každou bouli. Ale pokud už existuje lékařská zpráva, měla by to škola vyřešit bez výmluv a mlžení.

Na druhou stranu, i někteří rodiče jsou problematičtí a objektivní skutečnost může být jinde, co si budeme povídat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.02.15 10:58
avatar

To je podivné. Vždycky se sepisuje protokol o úraze, snad v sedmi kopiích a posílá hlášení, ani nevím kam všude. Je však možné, že učitelka špatně situaci odhadla a špatně zareagovala. Jak by měla reagovat, to by měla vědět z povinného školení, které vede ředitelka a ze kterého musí být protokol s podpisy zúčastněných. Škola je na úrazy pojištěná. *hej* Ano, máte pravdu, vpořádku to není. Ředitelce už nevolejte, ale do školy zajděte i s papírem, nálezem od lékaře a promluvte si s ní. Společně najděte řešení. Vůbec se mi nechce psát, že byste si mohla stěžovat u zřizovatele. Ale pohrozit tím byste mohla, když by nebylo zbytí.

doplněno 27.02.15 11:18:

Ještě si myslím, že učitelka musí vědět, že chlapec má špatnou koordinaci, když často padá a proto by měla být k němu pozornější a úrazům předcházet. Ne každý jsme šikovný a pohyblivý. Jsme i tací, že koordinaci vpořádku nemáme, ale to neznamená, že za to můžeme, že to děláme schválně.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: asd1
Datum: 27.02.15 11:02

U zřizovatele (asi město) bych si stěžoval - ředitel který se zapírá na škole nemá co dělat. Chce to ale mít podložené - záznam hovoru s ředitelkou (musíte jí oznámit že nahráváte) nebo písemně váš požadavek a její odpověď atd.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.02.15 11:23
avatar

Tak pokud je synek nemehlo (politicky korektně "špatná koordinace"), tak by se mu měli věnovat především rodiče a přimět ho k nějakému sportu. Jinak nemehlem zůstane. Škola taky nemůže vyřešit všechno, primární je rodina.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: asd1
Datum: 27.02.15 11:27

koordinaci, když často padá

jj, souhlas. a jemu tu žíňěnku dávat + i klidně dopomoc u žebřin

Ale on ani nemusí mít špatnou koordinaci, třeba prostě neumí padat - nikdo ho to neučil. Pokud je to častěji tak by to chtělo věnovat se mu, naučit ho základy padání, gymnastiky atd. Přihlásil bych ho na judo a domluvil bych mu zaměření na padání, že syn je nemehlo a jak padne tak se doláme... Tohle by ho mohlo zachránit od dalších (horších) úrazů a i ohledně sebevědomí a celkové kondice to není od věci - zamyšlení pro rodiče...

Co slyšim tak z dnešních děcek má spousta problém i obyčejným s kotrmelcem. My skákali kotoul plavmo přes celou švédskou bendu, za bednou byla jen normální žíněnka. Taky jsme na tý bedně měli jeden díl jako okno a tím jsme proskakovali - to si dnes ve škole vůbec nedovedu představit, většina by se na tom pozabíjela...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: asd1
Datum: 27.02.15 11:00

1. že spadl z žebřin a ublížil si - za to opravdu může jen on sám.

2. škola ale za úraz odpovídá a je pojištěná. O úrazu musí být záznam. Máte lékařskou zprávu. Pokud škola nereaguje nebo se to snaží zamést pod koberec - jednejte prokazatelně = písemně s dokladem o převzetí. Ohlídejte si hlavně ten záznam o úrazu, aby škola netvrdila že se mu to nestalo ve škole = pokud není tak ho sepište s vyučující.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.02.15 11:33
avatar

Mám pocit, že Radek73 neřeší tak úraz, jako přístup školy. A ten vpořádku rozhodně není.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.02.15 13:31

Jako rodiče jste také neudělali, co jste udělat měli. Hned večer,jste měli jet na pohotovost. Jako rodiče, jste nepoznali,že synovi něco je a přitom chcete diagnozu po učiteli.Nevidím v tom žádné zavinění učitele, ani ta žíněnka pod žebřinami nemusí být. A teď co dál- chcete mstu nebo řešení? Požádáte ředitele, aby nahlásil školní úraz,což je běžné. Informaci bude mít od vás,až mu přinesete podklady od lékaře. No a potom budete čekat na odškodnění. Každá škola je pojištěna.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.02.15 13:51
avatar

Zdravím, učitelka pochybila hned několikrát.

1) měla minimálně zapsat, že došlo k takovému a takovému úrazu

2) pustila chlapce domů - samotného?

3) neinformovala ani rodiče, ani nadřízené

Sice jsem učitel a nehody se prostě stávají, opravdu nelze zapisovat každou bouli, ale tohle je jasné zanedbání ze strany učitelky. Ředitelce bych sdělila, že pokud se mnou nehodlá jednat ona, obrátím se na školní inspekci a další nadřízené instituce. Neříkám dělat problémy pro nic za nic, ale takhle by se ani učitel, ani ředitel chovat neměl.

A tohle všechno píšu jako odmalička sportovně založená, ale přesto se spoustou úrazů na záladní i střední škole. Škola vyšla rodičům vždy vstříct, vždy je o úrazu informovala a nikdy nedělala, že problém neexistuje. Kluk si za to třeba může opravdu sám, ale škola má v případě úrazu jisté povinnosti, i kdyby sletěl stokrát vlastní vinou.

U nás raději 10x zapíšete a zavoláme rodičům zbytečně, než jednou pozdě. Bezpečnost by měla být u dětí na prvním místě.

doplněno 27.02.15 14:03:

Ještě uvedu příklad, co se stal nám. Brácha s sebou praštil na lyžařském pobytu v zahraničí, ruka mu zmodrala, bolesti, ale profesoři to neřešili, že je to asi naražené, lyžoval s tím po zbytek pobytu. Nevzali ho ani na ten hloupý rentgen, i když ruka byla nateklá a měla dost odlišnou barvu.

Po návratu domů a návštěvě nemocnice hned další den operace, přerthané vazy a dostal do ruky jakési železné hřeby. Táta to chtěl řešit, ale protože je kliďas, řekl, že by to stejně nikam nevedlo. Já jsem poněkud jiného názoru, učitel, co celý týden chlastá a nad vším mávne rukou (byl po příjezdu pěkně vyklepanej, když brácha odjel do nemocnice), nemá u dětí, byť skoro dospělých, co dělat.

doplněno 27.02.15 14:06:

"sebou", samozřejmě... nevím, co tam dělá to s. :)

Ohodnoceno: 6x
 
Od: radek73
Datum: 02.03.15 17:40

jeste bych potreboval poradit,reditelka tvrdi ze protokol nemusi byt,az bude ukoncenej uraz ze se to posle na pojistovnu.co mame delat,kluk marodi pristi tyden uz bude chodit ze sadrou do skoly,jak mame postupovat ohledne toho urazu dal

Datum: 02.03.15 17:57
avatar

Zdravím, počtete si zde http://clanky.rvp.cz/wp-conte…razu_deti_zaku_a_studentu.pdf , protokolem zřejmě máte na mysli záznam o úrazu. Sice se mi nepodařilo najít, zda je pdf aktuální, ale pokud vím, tak úrazový protokol musí podepsa sám zraněný nebo jeho zákonní zástupci. Vy jako rodiče máte minimálně právo do rpotokolu nahlédnout, nedejte se odbýt.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: petralukacova
Datum: 16.10.15 10:50
V případě, že učirelka lže což dělá schválně ve vlastním zájmu je dobré se obrátit na spolužáky žáka zde rodiče většinou pomohou. Pak je dobré uvést do záznamu den a čas kdy byl syn ve škole a nechat si od spolužáků jejich rodičů tento spis záznam podepsat včetně kontaktu.
Nevěřím však, že to bylo zlomené to by musela být rána a syn by jistě ječel a nedojel domů! Takže kdo se zde snaží dělat blbce z lidí více?
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.