Přijímačky na VŠ- zeměpis

Od: Datum: 24.02.15 17:33 odpovědí: 2 změna: 24.02.15 23:01

Dobrý den,

přihlásil jsem se na Přirodovědeckou fakultu Univerzity Palacké ho v Olomouci na obor regionální geografie, kde jsou přijímací zkoušky ze zeměpisu v rozsahu učiva Gymnázia.

Jelikož jsem na gympl nechodil a na střední jsem měl zeměpis jen 2 roky, tak bych se chtěl "alespon něco" doučit ted.

Může mi někdo doporučit učebnici, která se na gymnáziích používá a která je pokud možno dobře srozumitelná? Ikdyž je jasné, že každému se učí dobře z něčeho jiného.

Ještě dodám, že na internetu jsem samozřejmě hledal a našel jsem jich spousty ale chtěl bych poradit s výběrem nejvhodnější učebnice.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: verca0803*
Datum: 24.02.15 19:22

Dobrý den,

studuji na gymnáziu a chci ze zeměpisu maturovat, ale s vlastní zkušenosti vím, že idealní knížka na to snad ani neexistuje. My sami jsme žádnou učebnici nikdy nepoužívali, učitel nám vždycky řekl vše potřebné... Každopádně jsem si koupila knihu Příprava na státní maturitu ze zeměpisu, tu bych vám také doporučila, je to zde sice stručnější, ale věřím, že když se o to zajímáte tak nějaké ty znalosti máte ;) Jinak zeměpis je hodně rozmanity předmět, takže je třeba i všeobecny přehled ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: univerzitak
Datum: 24.02.15 23:01

Zrovna tady jsou přijímačky jednoduché a dostane se téměř každý. Pokud se ale chceš připravit, bude ti stačit zeměpis v kostce ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.