Výběr vysoké školy

Od: Datum: 23.02.15 20:54 odpovědí: 5 změna: 26.02.15 14:32

Dobrý den,tento rok maturuji a vybírám si vysoké školy. Hlásím se na medicíny, tak chci dát ještě jednu školu, u které mám větší jistotu přijetí. Přemýšlím o VUT chemická fakulta obor medicínské aplikace. Máte někdo s tímto oborem zkušenosti a s budoucím uplatněním? Nebo mi poraďte nějakou školu podobného ražení, s kterou bych mohl pracovat v nějakém chemickém průmyslu nebo lékárenském.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.02.15 11:09

Zkuste kouknout třeba sem. Jen je to v Praze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jamesl*
Datum: 26.02.15 14:29

O VŠCHT jsem přemýšlel, ale VUT mám výrazně blíž a zdá se mi, že tyto školy jsou si velice podobné.

Datum: 26.02.15 12:09
avatar

Ahoj. Já si osobně myslím, že šanci na přijetí na medicínu s dobrýma známkama máš. Do Brna a Olomouce by to pro jedničkáře neměl být problém. Berou podle známek na vysvědčení a nesmíš mít tuším, z biologie, chemie a fyziky na žádném vysvědčení hůře než dvojku. Ale nevím, jak jsi na tom se známkami. Asi ne tak dobře, když uvažuješ o alternativě k medicíně. V tom případě bys asi na medicínu musel dělat přijímací zkoušky, co? Jinak navrhuji jako alternativy třeba balakářské programy, které nabízejí lékařské fakulty. Radiologický asistent, fyzioterapeut nebo třeba zdravotní laborant. Jo a k té medicíně, dobře si to promysli, jestli na to fakt máš a jestli na té škole vydržíš, kdyby to náhodou vyšlo. Zdravím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jamesl*
Datum: 26.02.15 14:32

Ano, na mediny berou do průměru 1, 10 ze všech předmětů. To nemám. Kdyby se bral čistě průměr z hlavních předmětů na mediny (biologie, chemie a fyzika) tak by mi to vyšlo. Měl bych čistej průměr 1. Přemýšlel jsem, že bych zkusil toho radiologa, prý je po tomto oboru celkem poptávka.

Od: kuhi
Datum: 26.02.15 12:44

Ahoj, nechci Tě odrazovat od medicíny, ale dobře si to rozmysli. Je to pěkný, že chceš pomáhat lidem a být užitečná, ale je to především o tom učit se, učit se a znovu učit se. Budeš muset trávit svůj takřka veškerý volný čas biflování a ztratíš i dost kamarádů. Tak to bohužel je

doplněno 26.02.15 12:45:

O dost lehčí je studovat třeba zubaře, ten obor na VUT nebude zdaleka tak náročný, jako medina.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.