Dálkové studium SŠ

Od: Datum: 23.02.15 13:42 odpovědí: 4 změna: 23.02.15 17:22

Dobrý den, chtela bych se zeptat, co přesně znamená, studovat dálkově? Byla jsem nějakou dobu na psychiatrii a mam hrůzu se vrátit do školy, rada bych ji ale dodělala a nechtěla opakovat ročník. Dekuju za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.02.15 14:12
avatar

U dálkového studia , chodíte do školy pouze jednou za čas dle školy , většinou soboty. Četnost se také různí. Podle oboru je to na 4-5 let pokud děláte jen nástavbu 2-3 roky. Asi byste se měla zeptat na škole kde jste studovala a popřípadně napsat žádost někam na školu která má stejný a umožnuje dálkové studium a zeptat se jestli Vám uznají předchozí ročníky. Pak je tu ještě distanční studium a tam se dostavujete do školy pouze na zkoušky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.15 14:17
Dalkove znamena chodit na výuku pro dalkare, cca 1x za týden/14dni. Na některých školách není povinne splnit urcite procento docházky, lze pak chodit pouze na zkoušky. Existuje dálkové/distanční/večerní/kombinované studium. Nejlépe najít dalkove školu se stejným oborem. Nebo si zažádat o individuální výukový plán na škole, kde studuješ. Při individuálu si domlouvas zkoušky jak potřebuješ a chodíš do školy dle zdravotního stavu
doplněno 23.02.15 14:26: Na dálkovém též někdy nebývá povinné plnit např. 60procent docházky. Záleží na škole. Jak kde...někde staci u dálkového též jenom chodit na zkoušky.
doplněno 23.02.15 15:23: SS dálkové bývá především u humanitne zamerenych oborů zalozenych na učení nazpaměť. Technicka SS se dalkove téměř nedá studovat.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.15 14:31
avatar

Již popsáno výše.

Já jsem chodila na dálkové studium v Poděbradech a to jednou za 14 dní na čtvrtek a pátek. Učení bylo až do večerních hodin. Pár žáků z daleka tam vždy musela přespat na hotelu. Většina spolužáků chodila do práce a zaměstnavatel nám podepsal potvrzení - souhlas se školou a potom nás musel uvolňovat a tento čas nebyl brán z dovolené. Některá děvčata studovala a byla již na mateřské dovolené.

Škola společného stravování nebyla tak těžká, ale pokud by se studoval nějaký těžký obor, tak je lepší denní studium.

doplněno 23.02.15 14:39:

Nebo ještě jinak - Na 99 procent jsme byli všichni z provozu a potřebovali si dodělat maturitu, takže praktické věci jsme znali, jenom jsme si je prohlubovali, nebo řešili konkrétní věci, na které jsme narazili v práci. Horší to bylo s přípravou na maturitní předměty - hlavně jazyky. Ale samozřejmě člověk musí studovat podle plánu celý rok a nesmí se na to vyfláknout a myslet si, že se vše naučí před zkouškami. Jinak nás ale i při docházce jednou za 14 dní neminulo ani ústní zkoušení, ani písemné práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.15 17:22
avatar

Studovala jsem dálkově v Litomyšli. Konzultace probíhaly vždycky jednou za 14 dní sobota a neděle. Protože denní studentky byly na víkendu, škola nám nabídla nocleh na internátě.

Člověk musel být dost samostatný. Co vás naučí za 4 dny měsíčně? Dali nám seznamy knih, které jsme si měli sehnat a podle nich studovat. Před pololetím a na konci roku jsme si domlouvali zkoušky. Jela jsem třeba 15. ledna a chtěla udělat zkoušku ze 4 předmětů. Pokud jsem byla předem objednána na ten termín, nic nestálo v cestě, zkoušející měl na nás vždycky čas. Zkoušku nám zapsali do indexu, vysvědčení normálně v pololetí a na konci roku.

Vyhovovalo mi to daleko víc, než denní studium. Na denním se člověk učil a učil,pak jednou vynechal a zákon schválnosti bylo, že byl vyvolán. U dohodnutých termínů zkoušek jsem věděla, že když se dobře naučím, své vědomosti zúročím.

Bavilo mě to. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.