Jak zvládnout přemet na hrazdě?

Od: Datum: 23.02.15 10:58 odpovědí: 3 změna: 23.02.15 14:32
Ahoj,
ve škole teď v tělocviku děláme přemety na hrazdě/na kruzích a já jsem na to hrozně levá, nikdy se na to ani nedokážu vyšvihnout, natož abych ještě zvládla přemet. Problém je v tom, že tohle je jediná věc, která se u nás v tv známkuje, naše paní uč. řekla, že dá jedničku každému, kdo se na to alespoň vyšvihne, ale já nezvládnu ani to. Mám hrozně slabé ruce a vždycky mi začnou křupat zápěstí. Co bych měla udělat pro to, abych si nějak posílila ruce a zápěstí? Zkušela jsem kliky, ale na ty jsem taky moc slabá. Chodila jsem 8 let na tanec a taky jsem jezdila na koni a teď chodívám běhat, ale to je makačka spíš na nohy. Jak bych si tedy mohla posílit svaly na rukou?
Předem díky.
Mandy

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.02.15 11:29
avatar

Samozřejmě záleží, jak je člověk celkově fyzicky zdatný. Tady bych tipla, že chybí spíše ten švih. Jestli se trošku toho obáváš, tak je ten švih malý a zadeček to převáží nazpět.

Měla jsem podobný problém se šplháním, bylo oznámeno za 14 dní známkování, měli jsme si vybrat tyč, nebo provaz. Já kila navíc, ruce mě neutáhly, jenom jsem se při zkoušce pověsila a pustila. Provaz jsem doma neměla a snad se říkalo, že je to i těžší, nohama se hledá provaz, aby se udělala opora. Vzpoměla jsem si, že v lese u potoka vysadili před lety nějaké stromky. Byly tenkrát štíhlé, hladké, dole bez větví. Chodila jsem tam deset dní a pilně na ty kmínky skákala, přitahovala, nohama hledala oporu, dostávala jsem se výš a výš. Každým dnem to bylo lepší a lepší, ruce mě sílily. Věř mi, že po těch deseti dnech jsem si při tělocviku vybrala tyč a dostala se až nahoru a šáhla na železo. Bylo to moje vítězství, ke kterému jsem se dopracovala sama.

Takže doporučuji chodit každý den někam cvičit. Buďto do tělocvičny, nebo na doma existují mezi futra rozpínací tyče, nebo někoho požádat o pomoc, zda by nepomohl s řešením. A každý den několikrát za sebou zkusit ten výmyk a přepad dozadu. Odpočinout si a ještě další kolečko. Ze začátku je určitě dobrý, aby ti někdo pomohl dostat se nahoru, nadzvihnout zadeček. Na těch kruhách si myslím, že mi to šlo lehčeji. Také je dobré umět dobře kotoul dozadu. Takže celkově se tozcvičit a zahřát.

Není ve třídě kamarádka, která by s tebou také zkoušela? Ve dvou je určitě to lepší.

Pokud vydržíte těch deset - čtrnáct dní, to by v tom byl čert, aby se to nezlepšilo.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jmlc®
Datum: 23.02.15 11:35
avatar

Nemyslím si, že když se to nepovede, tak dostanete za 5 na výzo... - Já bych se prostě vyjádřil, že toto nezvládnu... případně bych přišel k hrazdě, chytl se, poposkočil a zažádal si o 5tku.

Jsou věci, které ve škole zbytečně řeší a v životě je nikdy nepoužijete - toto je názorný příklad.

Já měl vysvědčení celkem zajímavé - někde jedničky, jinde horší... pokud jsem považoval daný předmět do budoucna za zbytečný, nechal jsem ho na 4 a o to víc se zabýval věcmi pro život důležitými.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: asd1
Datum: 23.02.15 14:32

Opravdu přemet?

Hrazda = obecně hlavní je technika a k ní je potřeba trocha síly. Většina jde zvládnout poměrně rychle a pokud se budeš systematicky připravovat, tak za rok až dva bys měla udělat všechno - sílu nevybuduješ za týden. Sviky na sílu rukou = kliky, shyby, máchání činkama, plavání, gymnastika - nejlíp to co tě baví. To ale ne ani tak kvůli jednomu cviku na hrazdě, ale proto že mít aspoň trochu síly se hodí.

http://www.fsps.muni.cz/sdetm…e/kurzy/gymnastika/hrazda.php

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.