Který obor vybrat na vysoké škole?

Od: Datum: 23.02.15 00:07 odpovědí: 1 změna: 01.03.15 22:52

Zdravím, rozhoduji se, kam na školu a na jaký obor až odmaturuji, ale mám jasno, že mě baví cestování, a nechci být pořád jen zalezlí někde ve firmě od rána do večera, ale chci taky jít do terénu a podobně. Chci taky vědět, jaké je uplatnění v těchto oborech, kde je větší a kde se dá vydělat větší balík peněz. Rozhoduji se mezi Geografií a Geologií. Samozřejmě nebráním se i jiným oborům, pokud nějaké jsou, ale já jsem spíš přírodovědec :). V té geologii mě zaujalo, že můžu dělat pro těžební průmysl a hledat ložiska po celém světě, a ještě by mě za to dobře platily, samozřejmě uplatnění je širší, kdybych si udělal třeba nějaký ten titul z ekonomie mohl bych se dostat třeba i na nějakého prodejce ropy nebo nevím čeho. Tohle je jen jediný výčet, co napadá ještě Vás. Dá se v tom i podnikat v těchto oborech? Pokud ano, tak jaké jsou příklady, aspon pár. Děkuji moc za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.02.15 01:08

Jedna moje známá vystudovala geologii, z části v ČR, z části ve Francii. Teď hledá nerosty po celém světě, hlavně v Africe, už měla párkrát malárii a vůbec je to takový dobrodrůžo. Kolik vydělává peněz ale nevím. Takže jestli Vás láká tohle, tak do toho.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.