Němčina X seminář z anličtiny

Od: Datum: 22.02.15 12:58 odpovědí: 3 změna: 24.02.15 18:18

Ahoj... od druháku máme mít volitebný cizí jazyk... no a já chci němčinu strašně moc, ale moje mamka chce abych kvůli maturitě se šla učit další seminář z aj... už ted máme 4 hodiny týdně aj a učila jsem se jí od 2 třídy... a ted se chci jít učit další jazyk a němčina se mi líbí asi nejvíc... (jistě kdybych chtěla ruštinu tak by mi to schválila.. ale té jsem měla dost na základce), prosím poraďte mi jak jí mám převědčit, díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.02.15 13:04
avatar

Pokud nemáš v angličtině problémy, které by měl seminář napravit, zkus jí říct, že k maturitě vás má připravit už běžná výuka angličtiny, tj. 4 hodiny týdně. Navíc, pokud jsi dobrá, možná by tě tam brzdili ti, kteří ten seminář berou právě, aby si dorovnali rezervy. Záleží, jaký charakter přesně ten seminář má, u nás to tak třeba dopadlo... Kdežto mít za sebou aspoň základy dalšího světového jazyka se hodí vždy, navíc se dvěma německy mluvícími zeměmi sousedíme, takže máš velkou šanci němčinu v budoucnu uplatnit. A jestli jsi na jazyky dobrá, proč toho nevyužít? Na střední je snazší začít s novým jazykem, než třeba později na výšce. Semináře si volíte do konce studia nebo volíte každý rok znovu? Pak lze nabídnout, že pokud by došlo ke zhoršení v angličtině, vzala byste si místo němčiny zase AJ... :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.02.15 13:04
avatar

Kvůli maturitě z anglického jazyka nemusíš přeci chodit na další hodiny angličtiny, to ti už stejně nic nedá. Jsi-li na jazyky dobrá, tak určitě angličtinu zvládneš. Chodíš do školy ty, nebo mamka? Promluv si s mamkou ještě jednou a vysvětli ji, že lepší je učit se jazyk, co tě opravdu baví, než něco, k čemu jsi násilně donucena.Klidně jí dej přečíst i tuto moji odpověď.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.02.15 18:18
avatar

Každým dalším jazykem se zvýší šance na pracovní uplatnění

bez ohledu na vystudovaný obor.

To by mohlo maminku přesvědčit.

Maminka by se také mohla poradit s tvou učitelkou angličtiny.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.