Work-prosim o zkontrolování

Od: Datum: 21.02.15 21:03 odpovědí: 1 změna: 22.02.15 00:42

Dobrý večer..chtěla bych se zeptat a zaroven i poprosit jestli by jse mi nemohl někdo podívat na tenhle článek a popřípade me upozornit na chyby byla bych moc ráda ..Děkuju lenka

My dream job ís, not to make nurse in hospital, but I want to be rescuer, because I like help to people and it is my dream, or I want to be a midwife. I would not want to be on the pathology, because Im not good. On a summer job Im going to babysit. Older Tom has two years and younger Julie has 18 months and then I will help my aunt in the pub.The advantage of summer jobs is making money, communicating with people and do for themselves and disadvantages are that both work.. Id like to get your Mum to work because they pay well and I was with my mother. My mom works in a warehouse worker in Lísek Dutch company for five years where he produces the door. My father works as a truck driver in Olomouc 2 years. So its a full week off, and runs only on weekends. Professional nurses is very challenging and difficult. Must be responsible and attentive but also to reunite in some patients with death. They help in saving human life and not only sisters but most doctors. Hospitals used to treat patients, and is divided into different departments include surgery, neurology, hematology, ENT, gynecology and others. A nurse is very beautiful but also dangerous profession where the nurse must ensure the health of the patient but also on their health.

Děkuju moc, vím ,že tam budou asi chyby ale nejsem moc dobra v angličtině ale napsat jsem to musela..tak snad se aspon snaha cení :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.02.15 00:42
avatar

Článek máte hrozně těžkopádný, chyby máte ve členech, v použitých časech, ve slovosledu ve větách. Jako já bych to celé předělala.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.