Problem se zadáním

Od: Datum: 11.11.12 17:25 odpovědí: 2 změna: 11.11.12 18:43

Dobrý den ... mam zadání k vykresu mam tam 2 kružnice spojit obloukem (1kružnice r=45mm,2 r=53mm a jsou vzdaleny 99mm od sebe)

mohl by mi nekdo Stručně vysvětlit co s tím?

Předem dík FlashFox


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jajaajaj
Datum: 11.11.12 18:08

Uděláš si 2 body, ve vzdálenosti (45+53+99) a spojíš je, v 1. a 2. bodě udělá š kružnice(podle zadání) Pak si najdeš střed, té vzdálenosti kružnic (99/2) a v tomto bodě uděláš oblouk, aby se dotýkal kružnic (r 99/2) a to je vše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.12 18:43
avatar

To nebude tak jednodyché, jak píše jajaajaj. Otázka je, co vlastně to zadání obsahuje. Začátek dobrý (konstrukce dvou kružnic), ale jak mám udělat tu kružnici se středem ve středu té vzdáleností mezi kružnicemi, abu se obou dotýkal? Buď byde mít prúměr 99/2 + 2*45, pak se bude dotýkat kružnice s menším poloměrem a tu druhou protne, nebo bude mít poloměr 99/2, pak se bude dotýkat obou, ale jaksi se mi nezdá, že je to splnění úlohy. Obrázek, který vznikne, budou tři kružnice, které se doýkají horní polovona toho obrázku bude vypadat nějak jako Tetra, Matra a Fatra. To samozřejmě je jakési spojení obou kružnic obloukem, ale asi to nebude to, co chceme. Takže možná nejdřív si ujasnit, oč jde, Kdybych nakraslil společnou tečnu obou kružnic, tož to je taky oblouk, o nekonečném prúměru. Když udělám takové "spojení", bude to vypadat jeko jakási řemenice. Nebbo mohu udělat střed celé úsečky ,o délce 2*45+99 + 2*53, odsud opíšu kružnici o plovičním průměru a ta se bude skutečně dutýkat obou kružnic, ale obě do sebe "schová", to taky asi nebude to, co chceme. Takže patrně hledáme něco mezi tím, ale jak moc? Prostě nějak v tomto směru bych o tom zadání uvažoval.

doplněno 19.11.12 09:18:

Ukazuje se, že středy budou na hyperbole, asymptota tá hyperboly bude odpovídad "kružnici" se středem v nekonečnu, tedy společné tečně. Ukazuje směr, ve kterém se tento "střed" nachází. Viz dejavu in https://www.poradte.cz/skola/82-spojeni-dvou-kruznic-obloukem.html

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.