Fyzika-Pomoc- tlak

Od: Datum: 21.02.15 09:33 odpovědí: 4 změna: 21.02.15 12:14

Ve skleněném odměrném válci o vnitřním průměru 5,0 cm a o výšce 27,0 cm stojí na dně bukový hranolek o výšce 20,0 cm a hraně 3,0 cm (hustota bukového dřeva je 0,60 kg/dm3 ).

a) Kolik nejvýše vody se vejde do prázdného odměrného válce? Jaká bude hmotnost vody ve válci? Jak velkou tlakovou silou bude voda v odměrném válci působit na dno?

b) Hranolek vložíme do odměrného válce a začneme přilévat vodu. Popiš děje, které přitom nastanou.

c) V jednom okamžiku začne hranolek stoupat vzhůru; vypočti, jaká část výšky hranolku bude pod hladinou vody.

d) Jestliže doplníme do odměrného válce vodu až po okraj, urči, jak velkou tlakovou silou bude nyní voda s hranolkem působit na dno

a) už mám a b) si myslím že ano ,ale c) a d) mě vůbec nenapadá jak to počítat

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od:
Datum: 21.02.15 10:38

Příklady z fyzikální olympiády bys měl řešit sám.

Ohodnoceno: 0x

Od: ss
Datum: 21.02.15 10:52

ehm klidně ti tu popíšu postup, ale když už si nevím rady, tak by mi tu mohl někdo pomoct nebo snad ne? jediné co mi chybí je D...

Od:
Datum: 21.02.15 11:23

To by mě docela zajímalo, co ti dělá potíže? Snad víš, že tlaková síla se počítá F = pS, kde p je tlak působící na plochu S.

Ohodnoceno: 0x

Od: ss
Datum: 21.02.15 12:14

už jsem to vyřešil :D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.