Prezentace?! Jak

Od: Datum: 20.02.15 19:16 odpovědí: 2 změna: 20.02.15 20:11

Jak by jste udělali prezentaci na téma můj ideální učitel a nebo bydlení? nenapadá vás něco, já totiž vůbec netuším. Díky za pomoc ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.02.15 19:19
avatar

Vybrala bych si ideální bydlení. Tam můžeš vložit obrázky nábytku, pokojů, disignů, které se Ti líbí, napsat nějaké svoje priority na bydlení (třeba i okolí), vložit třeba video nějakého bytu, domu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 20.02.15 20:11

Prezentace bývají buď jako obrazový doprovod přednášky pouze s nezbytným textovým doprovodem, nebo jako série fotografií, obrázků a doplňujícího textu. Pokud budete mít prezentaci ve škole, budete zřejmě hovořit a za vámi na interaktivní tabuli nebo projekční ploše budou doprovodné ilustrace.

Na internetu lze najít spoustu fotografií, které svádějí k použití, bývá vhodné na poslední stránce uvést prameny, odkud fotografie pocházejí, takže je možné kliknutím na odkaz přímo přejít ke zdrojovému webu, odkud byly převzaté.

První téma se zdá příliš idealistické, druhé je reálnější. Pokud chcete být originální a chcete se odlišit od celé třídy, která bude mít podobné prezentace na bydlení, zkuste udělat vlastní fotografie bydlení vašeho křečka, papouška, psíka, nebo jiného domácího mazlíčka, nebo pohled na krmítko pro ptáky u vás za oknem, v parku, atd. atd... zkuste se odlišit.

Nepříjemný zlozvyk, který ale mnozí učitelé tak milují, jsou různé létající texty nebo fotografie, které se postupně objevují po kliknutí, nebo po načasování, ale je to věc názoru, někomu se to líbí.

doplněno 20.02.15 20:27:

Při prezentaci formou přenášky nepíšete do prezentace všechen text, naopak. Pouze nutné vysvětlivky nebo základní pojmy, osnovu výkladu, které se pak můžete držet, výklad provedete z hlavy, nebo si ho napište pro sebe jako text do zvláštního souboru, naučíte se podle něj mluvit. Vodítkem vám budou jednotlivé nadpisy a body v prezentaci a fotografie. Budete hovořit směrem k posluchačům, vaši prezentaci uvidíte na notebooku před sebou, diváci ji uvidí za vámi na interkativní tabuli nebo projekční ploše.

Řeč se naučte doma, mluvte uvolněně, nečtěte to z nějakého papíru nebo z monitoru nebo tabletu jako když čtete slohový úkol.

Prezentaci asi budete odevzdávat v souboru pro prezentace. Až budete mít prezentaci hotovou, máte možnost ji uložit jako Prezentace, tedy i s okýnky jednotlivých stránek nebo lépe Předvádění PowerPoint, takže se ihned otevře přes celou obrazovku pouze vaše prezentace bez možností editace. Vyzkoušejte si, jaký je rozdíl mezi .PPT a PPF, bude se vám to hodit.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.