Škola při zaměstnání

Od: Datum: 18.02.15 14:04 odpovědí: 3 změna: 18.02.15 14:26

Dobrý den,

Ráda bych se poptala na pár informací, které se týkají školy a práce. Studovala jsem 2 roky pedagogickou školu, ale z finančních důvodů jsem jí musela přerušit. Zpátky do školy jsem jít nechtěla a tak jsem nastoupila do práce. Konkrétněji do Brose, kde pracuji 4 měsícem. A teď k věci. Ráda bych si dálkově dodělala nějakou školu s technickým zaměřením a nebo rovnou průmyslovku. Jestli máte někdo s takovou školou zkušenosti alespoň od příbuzných a nebo vy sami, budu moc ráda, když se se mnou podělíte o své zkušenosti.

Děkuji Vám za laskavost :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 18.02.15 14:10
Chcete si dalkove udelat vysokou nebo stredni, pricemz jiz mate alespon vyucni list/maturitu? Napred si musite najit skolu, kde je mozne uvedene vzdelani ziskat a pote poresit sve casove moznosti s dojizdenim. Dalove VS muze byt treba jednou mesicns ct+pa+so, stredni klidne kazdou stredu. A pak jen podat prihlasku.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: julik*
Datum: 18.02.15 14:14

Potřebuji si dálkově dodělat střední školu s maturitou, protože mám zatím jen základní vzdělání. Problémem je, jestli mi v prci vůbec povolí studovat při zaměstnání, ale to už si pozjišťuji. Spíše bych potřebovala vědět, jestli je ta škola hodně náročná, jestli bych jí zvládala při zaměstnání a podobně :)

Datum: 18.02.15 14:26

V práci nikoho nezajímá, zda studujete. Volno na výuku Vám dát nemusí a většinou nedávají. To je pouze Váš problém. Na některých SŠ se u dálkařů nevyžaduje přítomnost na výuce. Jinde je zase dáno dost vysoké % docházky, které musíte splnit. Je dálkové/distanční/večerní/kombinované SŠ studium. Každá škola organizuje jinak.

U distančního bývá výuka cca 1x za 2 měsíce o sobotách.

Ještě se taky dá zařídit individuální výukový plán, pokud ředitel školy povolí.

Na soukromé SŠ lze zařídit u dálkařů cokoli ohledně nechození. Musíte si pak sama sehnat přes spolužáky a učitele studijní materiály. Stačí přijít pouze na zkoušky, opět ovšem ve volném čase. Zvolte raději nějaký humanitní/ekonomický obor.

Technické obory SŠ se téměř nedají studovat dálkově.

Nechte si uznat alespoň 1 rok studia. Dálkové bývá 4-5 let. Někde Vám uznají i 2 roky. V případě volby jiného oboru budete dělat rozdílové zkoušky, které jste na pedagogické škole neměla.

doplněno 18.02.15 14:34:

Taky se dá dálkově vyučit za 3 roky.

Chcete maturitu nebo výuční list?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.