Pravnicka fakulta

Od: Datum: 13.02.15 21:16 odpovědí: 5 změna: 14.02.15 10:45
Ahoj, studuji na gymnaziu a uz od primy (ted jsem v kvinte) bych chtela jit na pravnickou fakultu. Na jake predmety bych se mela zamerit? Latinu se ucim uz od primy. Jaky je vas nazor na studium na pravnicke fakulte?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.15 21:20

Doporučuji zaměřit se na základy logiky a argumentace, věc, která, pokud se rozhodnete vystudovat práva, se Vám v praxi velmi osvědčí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 13.02.15 21:48

Možná si teď maličko naběhnu a dostanu nějakej ten sprdunk, ale pokud chcete mít jako právník prestiž, jděte na UK, a pokud tomu chcete rozumět, běžte na MU do Brna ...ale píšu nejen abych opět byla vtipná, ale i proto, že obě tyto univerzity mají dost odlišná i kriteria přijetí a způsob přijímacího řízení.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.02.15 08:43

Vaše první věta mě docela zaujala (myslím v tom dobrém slova smyslu), bohužel v době, kdy jsem končila právnickou fakultu v Brně (90.léta), tak výuka byla vedena v naprostém odtržení od praxe, připravenost do praxe byla prakticky nulová, absolventi neuměli sestavit ani obyčejný návrh na rozvod manželství. Jsem si jista, že dnes to už neplatí, ale zkušenosti s tím nemám.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.02.15 10:45

faithoncemore: Prosím vás, víte s kolika absolventy MU jsem se setkala, kteří "tomu nerozuměli?" Když je člověk potom několik let v praxi jako právník, tak je jedno, zda má UK, MU nebo UP či ZČU. Až tou praxí se většinou profilují dobří a špatní právníci.

xxxx: Dnes už přijímačky na práva nejsou oborové. Bývají tam obecné studijní předpoklady (trochu podobné IQ testům) a základy společenských věd - určitě se dají najít vzory na internetu. Myslím, že na UK se zohledňují při přijímačkách i nějaké mezinárodní zkoušky z cizích jazyků...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.15 09:53

Přijímačky na práva nebývají zaměřené na konkrétní znalosti naučené nazpaměť. Podívej se na ukázkové testy, najdeš na webu právních fakult, spíš něco na způsob scio testů. Každá VŠ může mít jinak. Testuje se logika, analytické myšlení, představivost apod...není to založeno na nabiflovaných znalostech

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.