Kdy začít s povinnou četbou?

Od: Datum: 12.02.15 16:58 odpovědí: 11 změna: 20.02.15 06:02

Ahoj, chodím do druháku na gymplu a chtěl bych se zeptat, kdy bych měl začít číst knížky k maturitě, abych to stihl? :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 12.02.15 17:01

už od prváku a ne jen ty povinné k maturitě, ale i další, různě na přeskáčku, snad víte, co se probírá nebo bude probírat. Četba není pro učitele, ale doporučená k vašemu vzdělání, kulturnímu a historickému přehledu.

doplněno 12.02.15 17:58:

Když jste na gymnáziu, tak snad už čtete od dětství a doporučená literatura (tedy i ta povinná) vás snad jenom nasměruje k něčemu, co jste ještě nečetl, nebo jste už četl a jenom si to připomenete nebo přečtete s novým pohledem na čtenou knihu a zpracujete do čtenářského deníku, nebo jen do paměti.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.02.15 17:04
avatar

Nejlíp na začátku prvního ročníku. Nikdo tady asi neví, jak rychle umíš číst.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 12.02.15 17:48

Co nejdříve a dělat si výpisy. Pak jen zopakovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.02.15 18:04
avatar

S povinnou četbou raději začít co nejdříve. V maturitním ročníku se toho nakupí hodně a pak byste to horko ťažko doháněl. Doporučuji knihu nejen přečíst, ale udělat si i výpisek tak, jak to po vás u maturity budou chtít vyprávět.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jmlc®
Datum: 12.02.15 18:08
avatar

My mohli mít u maturity čtenářský deník - proto každý, kdo knihy četl a měl tento deník zpracovaný, měl velkou výhodu. Povinnost 5 knih na půl roku od prvního ročníku.. možná už to není povinnost ale doporučení...

Jestli budete pouze přepisovat od někoho jiného, bude vám to k ničemu- ale na čtverku to snad dáte :)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mp*
Datum: 12.02.15 20:43

Vidím, že se Vám do toho moc nechce. Nedávno tady byla podobná otázka, jaké knihy si vybrat (docela jsem se smál, protože z 60 doporučených knih k maturitě jsem jich sám za mlada přečetl dobrovolně 52). Taky jsem maturoval (1984) a ani si nějak nevzpomínám, že jsme měli nějakou doporučenou literaturu. Ale co mě napadlo, jak to trochu obejít, tak čtěte knížky, které jsou zfilmované, zkoukněte film (ten docela dobře ulpí v mysli), a je to určitě rychlejší. Stejně, jak někdo dělá něco jen z donucení, tak je to k ničemu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.15 23:08
avatar

Kdy, když ne teď

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.15 06:26
avatar

Chce to začít co nejdříve. Určitě Ti četba nedělá problémy, když jsi na gymnásiu. Tak čti, čti, čti, nejen to, co máte zadané, ale i další knihy z okruhu, který Tě baví.

Za našich studií se vedly čtenářské deníky, které se předkládaly při zkouškách z literatury. Pár lidí knihy poctivě přečetlo /patřila jsem mezi ně, četla jsem hrozně ráda/, ostatní si půjčili jejich deník a opsali si to. Jenže nastal malér při zkouškách, když se profesorka na něco zeptala. Hned jí bylo jasné, kdo četl a kdo jen opsal.

Nemusíš se bát, že to do maturity zapomeneš. Pokud byla kniha zajímavá a "chytila" Tě, budeš si ji pamatovat o hodně déle než jen do maturity. Mám po ní přes 40 let a dodnes si pamatuji některé tehdy povinné knihy, dokonce si je občas přečtu znovu, aniž by mě někdo nutil. *:)* Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: myse®
Datum: 13.02.15 12:37
avatar

můžeš začít hned, nikdy není pozdě.

Můj syn čte hodně, ale jiný žánr (fantasy) tak začal číst povinnou četbu až ve čtvrťáku. Přečetl všechny knížky - stihl to. Ale asi jen proto, že byl zvyklý číst ve vlaku, večer a tak...

Takže jestli jsi "čtenář" tak se to nezblázní, jestli ale čteš jen z donucení , tak začni raději hned a piš si čtenářský deník nebo rovnou zpracovávej jendotlivé knihy jako k maturitě (rozbory). U maturity to totiž není jen o obsahu (ději) knihy, ale taky o stylu atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.15 12:57
avatar

Poud vám jde jen o to číst, tak to máte dost času, pokud si chcete i něco pamatovat tak máte nejvyšší čas začít a dělat si poznámky.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: una
Datum: 20.02.15 06:02

čti cokoliv. Neber to jako povinnou četbu. Přečti si jakoukoliv knížku, třeba poznáš, že tě to baví a pak můžeš číst pořád.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.