Střední škola veterinární,eko,zvířata

Od: Datum: 11.02.15 19:50 odpovědí: 9 změna: 13.02.15 13:27

Džusky,chtěla bych se vá szeptat zda existujenějaká Soš veterinární , či ekologická v Praze?Ani moc nechci být veterinářka , ale s kamarádkou by jsem dělali rády něco se zvířaty , jenomže co? Je ještě nějaká ta práce? btw:není nějaký obor kd eby jsme mohli společně podnikat po vystudování škol? ;;;DDD Děkuji mockrát ty.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.15 21:27
avatar

Džusky *haha*

Doporučuji spíš hledat pod "střední zemědělské školy", když sama říkáš, že nechceš pokračovat na veterinu. Když vystuduješ střední zemědělskou, můžeš třeba kydat krávám hnůj nebo čistit vemena kravám před dojením, to by vás s kamarádkou hádam určitě bavilo, že? Tak hodně štěstí při hledání střední zemědělské školy, které se též lidově přezdívá hnojárna.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miluska*
Datum: 11.02.15 23:05
Já nemyslela takovéhle práce ,ale ty ve kterých se dá i trochu alespin podnikat atd... Nebo trebaz prace v zoo
Datum: 12.02.15 00:05
avatar
Už vidím, jak na vás dvě někdo čeká v ZOO... Ale ono není moc rozdíl v tom kydat hnůj kravám nebo žirafám a zebrám. Co jinýho chceš dělat se školou alias hnojárna. Jestli chceš podnikat, tak jinou školu a ne oblast zemědělství, nebo jak chceš ty, ZOO. Ono na podnikání moc žádné školy nepotřebuješ. Stačí hromada peněz, chytrou hlavu a spoustu kontaktů. Máš to?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.15 12:54
avatar

Se školou typu "hnojárna" se toho dá dělat hodně, představte si, že i učit na té "hnojárně".

doplněno 13.02.15 13:11:

Já někde napsala, že střední? Reaguje snad trochu podrážděně na to odsouzení zemědělských škol, to je asi tak jako když tu v jiném vlákně opovrhují vojenskou školou. Holka chce na "hnojárnu" tak jen do ní a nezapomeňte ji vytknout písemný projev a gramatické chyby.

Chceš-li, jdi si za svým snem a nenech si ho kazit. Podnikat se zvířaty bych viděla např. v tom, že si zřídím salon pro psy a kočky ale na to opravdu žádnou školu mít nemusíš jen peníze. Předpokládám, že máš ještě dost času si vše promyslet, třeba budeš za rok mít jiný názor a půjdeš studovat jinou školu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.02.15 12:56
avatar

Učit na střední škole zemědělské, pouze s tím, že vystudujete onu střední školu zemědělskou? *ee* Trochu divné. Podle mě, pokud chce člověk v dnešní době učit na jakékoliv střední škole, musí k tomu mít vysokoškolské vzdělání.

doplněno 13.02.15 13:26:

Já jsem náhodou nenapsala ani slovo ohledně písemného projevu tazatelky, takže prrr... Jinak já jsem to tak pochopila a mohla to tak pochopit i tazatelka. Jenom se střední školou se fakt nedá učit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.15 06:56
avatar

Musíš se ještě hodně učit, Tvá čeština je děsná. Ale je fakt, že u zvířat ji asi moc potřebovat nebudeš. *:)*

Jinak: SZŠ Litomyšl - obor Chov exotických zvířat. Odtud se pak najde uplatnění třeba v té ZOO. Ovšem čistit podlahu opičince je asi stejné, jako čistit stání v kravíně. Takže záleží na tom, abys k podobné práci neměla nějaký odpor.

SZŠ Čáslav - tady se dá studovat velice zajímavý obor Kynologie. Uplatní se následně při výcviku služebních psů či psů pro postižené. Na internátu mohou mít dokonce studenti každý svého psa.

Ta druhá škola by se mi líbila, mám psy hrozně ráda.

Jinak se omlouvám, chtěla jsi školy v Praze. Ale já znám jenom tyto - v našem kraji.

Ale nějak nechápu, jak by se po absolvování těchto škol dalo v oboru podnikat. Vysvětli to blíž, jakou práci by sis představovala. Ono podnikat pro zvířata: to může být také krámek s krmivy a pomůckami pro zvířata. A k tomu se mi zdá odborná škola zbytečná, to může provozovat takřka každý. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miluska*
Datum: 12.02.15 14:31
Omlouvám se za můj pravopis ,ale píši to na mobilu v rychlosti :::DDD
Od: myse®
Datum: 13.02.15 12:41
avatar

obor chov exotických zvířat je i při ZOO v Troji. Je tam pěkný nátřesk, takže to chce dobré známky

http://www.sou-cakovice.cz/

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.02.15 13:27
avatar

Jako podnikání by možná nebyl špatný útulek nebo v menším hotel pro psy, nebo pro kočky. Nebo není špatná práce v ordinaci jako sestrička - asistentka u veterináře v nemocnici nebo ambulanci. Na prodejnách, kde se prodávají ryby, plazi, ptáci, želvy, hlodavci atd. je potřeba mít znalosti také odborné, aby jim prodavač poskytl to nejlepší, uměl vyhodnotit jejich stav, a poskytnout odborné informace zákazníkům.

Nyní můžete pomáhat v pražských zvířecích útulcích, nebo záchranných stanicích jako dobrovolníci. Existuje časopis Ochrana přírody a též se můžete stát členy a dobrovolníky ČSOP. Podívejte se na jejich stránky a nechte se inspirovat. Pokud si uděláte minimální pedagogické, zdravotnické kurzy můžete pomáhat vést kroužky, letní tábory apod. Tam jste ve spojení s přírodou a učíte sebe i jiné, jak pomáhat ohroženým, nebo potřebným druhům a i celkově přírodě.

Každopádně minimálně středoškolské vzdělání tímto směrem. Jediná škola v Praze je v Podskalské ulici a můžete potom pracovat i ve státní správě /ochrana přírody/, laborantky, asistent vet. lékařů.

V případě podnikání třeba toho hotelu, si uvědomte, že Vám zákazníci budou svěřovat zvířata během svých dovolených a můžou pro ně být drahá a nenahraditelná. Tudíž musíte mít nějaké vzdělání, čím se prokážete, že nejste jenom laici. Též spolupracujete v případě onemocnění s veterináři, a dokázat vyhodnotit stav zvířete, že je potřebná lékařská péče.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.