Statut vojenských vysokých škol

Od: Datum: 11.02.15 17:16 odpovědí: 6 změna: 12.02.15 12:11

Dobrý den,zajímalo by mě,zda má absolutorium vojenské vysoké školy i získaný titul oficiálně stejnou hodnotu jako to stejné u civilních škol a zda ho tedy absolvent může používat i v civilním styku.

Ptám se proto,že jsme už za totality při plnění vojenské prezenční služby poznali mnoho důstojníků,tzv.zelených mozků,honosících se titulem Ing.,jejichž vědomosti byly na velmi nízké úrovni.Bohužel i nyní byla na jednu nejmenovanou vyšší odbornou uměleckou školu do funkce zástupce ředitele kooptována osoba s vojenským vysokoškolským diplomem ekonomického oboru,která svou neschopností vyrábí na škole pěknou paseku.Má vůbec právo tento diplom uplatnit? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 11.02.15 17:20
avatar

Dobrý den, ten titul je srovnatelný a použitelný. Ale, to nic nevypovídá o hodnotě, vědomostech a schopnostech konkrétního nositele titulu. Bude to škála od géniů až po zaplacené tituly (a blbce). Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 11.02.15 17:57

Je v soustavě škol, existuje ze zákona, je v něm omezení? Jako policejní školy. Pokud tu osobu někdo zaměstná...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.02.15 20:48
avatar

K otázce je jen jedna odpověď. Jsou srovnatelné a mají stejnou váhu.

O schopnostech člověka nesvědčí titul, ale co umí, jak se chová a zda je pro svojí práci srdcař. Osobně znám odě strany. Ti co berou práci jako koníček a je za nimi velmi kvalitní práce a ti co chtějí rejžovat ze svého postu. A to bez rozdílu vzdělání.

doplněno 12.02.15 10:54:

Nerozlišujete současnou ekonomiku našeho školství. První odpověď byla na srovnatelnou váhu získaného titulu a nikoliv na přijímací zkoušky. V současné době se dostanete kamkoliv bez rozdílu školy. Fakulta má příspěvek na studenta a je jedno kdo nastoupí. Potom v daném ročníku místo 50 lidí zůstane k absolutóriu 12 absolventů. A pak záleží jak se uplatní.

Mám Brněnskou techniku VAAZ a momentálně po projektantovi s civilní školou upravuji projekt (připomínkuji), aby pochopil kaskádování napájecí soustavy. Takže platí obě části. Titul má stejnou váhu a pak už jen záleží na člověku a je jedno zda má civilní či vojenskou školu příslušného oboru. A mnohdy středoškoláci strčí vysokoškoláka do kapsy. Opět příklad se současnosti. V lednu nastoupila kolegině - projektantka středoškolačka a daleko převyšuje projekranty VŠ od nichž se mi dostaly projekty na stůl. Jednoho jsme museli tento měsíc přímo odříznout od stavby a prováděcí elektroprojekt jsme si udělali sami.

Vracím se opět na začátek. V získaném titulu není rozdíl. To je pouze právní papírová záležitost a rozlišovat podle školy je zavádějící. Může to být pouze určitý předpoklad. Vždy je však rozhodující znalosti a schopnosti daného člověka.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.02.15 08:53

Druhou část Vaší odpovědi beru,první nikoliv (snad kromě vojenských lékařů a letců).Stačí si přečíst jenom náplň přijímacího pohovoru třeba na VVŠ ekonomického směru,Zkouší se pouze znalost anglického jazyka(kvalita není udaná) a tělocviku.K tomu není třeba komentáře.Ale to už sem možná ani nepatří.

Datum: 12.02.15 09:50
avatar

Manžel vystudoval VVŠ fakultu ekonomie a řízení lidských zdrojů jako civilní student, pokud si pamatuji, přijímací zkoušky dělal písemné a ústní a zcela jistě nedělal žádnou zkoušku z tělocviku. Studium rozhodně nebylo snadné a zkoušky se "zadarmo" nedávaly. Jelikož ještě vystudoval druhou VŠ-fakulta práva, civilní škola ( a ne v Plzni) mohla bych vám říct, že ta vojenská mi přišla mnohem těžší.

Jestli onen "odborník" byl někam někým dosazený, je jedno co má za školy pokud o tom co dělá nemá ani ánunk.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.02.15 12:11

Děkuji všem zúčastněným za podnětné a fundované názory.V podstatě se s nimi shoduji.Současnou úroveň vojenského školství neznám.Ta minulá(cca do doby,než byla zrušená povinná vojenská služba) byla až na výjimky velmi proměnlivé úrovně,to už jsme poznali jako absolventi různých vysokých škol na vojně. Doplňuji jenom pro upřesnění výseč podmínek přijímacích zkoušek na jednu z oficiálních vysokých škol.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.