Nespokojenost s učiteli

Od: Datum: 11.02.15 16:39 odpovědí: 9 změna: 12.02.15 10:32

Dobrý den ,moje vnučka chodí první rok do základní školy, na pololetní vysvědčení měla tři pětky.S odporem codí do školy,nemohli jsme přijít na příčinu proč to děcko ve škole neprospívá.

Na příčinu jsme dnes přišli.Paní učitelce moje vnučka nesedla,všechny děti sedí v lavici ,ale Gábina musí sedět na zemi a hrát si s kostkami. Po vyučování jdou děti domů a vnučka musí uklidit židličky. Dítě není retardované a je učení schopné.Ve školce byla oblíbená ,zpívala s paní učitelkou,přednášela básničky.Nevím jak tento broblém řešit,můžeme požádat o přerušení školní docházky? Přihlásit ji na junou školu? Děkuji za radu jak a co dál


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.15 16:42
avatar

Co je to za ptákovinu, že vnučka sedí na zem a hraje si s kostkami? Na to jste nepřišli už dříve?

Ohodnoceno: 3x
 
Od: aala
Datum: 11.02.15 16:48

Hlavně jsou ptákovinou ty tři pětky. Pokud vím, v první třídě v pololetí je na vysvědčení jedna známka.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jumba
Datum: 11.02.15 16:54

Již se nedává jen jedna známka. Jsou hodnoceny všechny předměty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aala
Datum: 11.02.15 17:08

Souhlasím s vámi, eulalie. To bylo první, co mě napadlo. V rodině, které na dítěti záleží, by se nemohlo stát, aby se o tak závažných problémech dozvěděla až z vysvědčení. Hlavní problém bych viděla v komunikaci rodiny se školou, ale ještě spíše rodiny s pedagogicko-psychologickou poradnou ještě před nástupem dítěte do školy. Není možné, aby rodina o problémech dítěte nevěděla už před zahájením školní docházky. Alespoň pokud má rodina o dítě zájem a školu nebere jen jako nutné zlo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 11.02.15 16:52
avatar

Dobrý den, nechat si vše vysvětlit od té učitelky, případně si promluvit s ředitelem školy a žádat vysvětlení i nápravu či řešení. Něco tady nehraje. Zdravím!

P.S. Ona už není v první třídě jenom jedna známka na vysvědčení?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.02.15 18:05

Proč jste čekali na pololetí? To, že neprospívá jste měli možnost pozorovat celý půlrok a něco s tím udělat. A vaše řešení přihlásit na jinou školu je nezlobte se ale hloupé. Okamžitě s ní zajděte do pedagogicko psychologické poradny, tam vám poradí nejlépe.Máte možnost opakovat první ročník nebo na půl roku dítě vrátit do MŠ:

Musím ještě reagovat,váš nadpis ,,nespokojenost s učiteli "je nesprávný. Já bych v tomto případě byla velmi nespokojena s rodiči.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.02.15 09:39
avatar

Proč musí vnučka sedět na zemi a hrát si s kostkami? Promluvili jste si s učitelkou? Mluvili jste s vedením školy? Proč chodí vnučka do školy s nechutí? Má ve třídě kamarády a kamarádky? Byli jste na třídních schůzkách (odhaduji, že byly minimálně dvě nebo tři)?

Přerušení školní docházky je až to poslední. Napřed se pokuste s učitelkou (případně za účasti vedení školy) zjednat nápravu.

Pokud by nebyla řeč s učitelkou/vedením školy, obraťte se na zřizovatele (pravděpodobně obec) nebo školskou inspekci.

Další možností je změna třídy nebo školy, ale jestli vnučka nezvládla učivo za první pololetí, mohla by pro ni být změna zbytečně náročná.

Musela by si zvykat na jinou učitelku, na jiný způsob výuky, jiné požadavky, na nové spolužáky, …

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.15 10:10
avatar

Nezlobte se ale co to je za nesmysly, vnučka sedí na zemi a místo učení si hraje...a vy to zjistíte až za půl roku. Vy s děckem neděláte denně úkoly, nečtete...(vy asi ne ale snad má rodiče), přece nejpozděj za měsíc školy musím jako rodič poznat, že je někde chyba. Ta škola je ve městě nebo na vesničce? Na vysvědčení 3 x 5, u prvňáka? , prosím vás a z čeho? viděla jsem vysvědčení sousedovic vnučky a byly na něm 4 známky, další vysvědčení prvńáka je z jiného kraje a jiné školy a zde byla pouze jedna známka a asi pět krátkých vět o tom co jak umí (neumí).

Je jedno co uděláte ale hlavně konejte rychle, už tak je to deset minut po dvanácté, a děcko si ponese trauma celou docházku. Stěžovat si můžete (nevím jak dokážete že ve škole sedí na zemi), žádat o změnu školy můžete, žádat o přerušení docházky můžete. Nabízí se otázka, jste si naprosto jistá, že dítě není mentálně zaostalé a že zvolená škola je správná? Omlouvám se za otázku ale sestra 30 let učí na speciální (zvláštní) škole a posledních 10 let mentálně zaostalé děti a autisty a zde si některé děti opravdu hrají, na druhou stranu ale žádné nemá na vysvědčení pětky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.15 10:32
avatar

Souhlasím že učitelka vás o tomto problému měla upozornit dříve. Zařídil bych ji dodatečný odklad a na půl roku vrátil do školky. A do první třídy pak na jinou školu, nebo jnouo učitelku.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.