Prestup na jinou skolu

Od: Datum: 04.02.15 17:52 odpovědí: 3 změna: 04.02.15 19:31
Dobrý den potřeboval bych poradit syn je na kuchar-cisnik je v prvním ročníku a chce přestoupit na jiný obor a školu znovu do 1 ročníku nevíte jakou přihlášku by mel mít jestli to musí mít znova vyplněné ze základní školy? Díky
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.15 18:13
avatar

Přestoupit může zkusit hned zítra (proč ztrácet ročník? ), stačí se informovat na nové škole sekretářky ředitele zdali je volné místo ,přihláška ze základky ne , děláte přestup mezi středními šk.,

Nezletilý žák, který chce přestoupit na jinou školu, musí tak učinit se souhlasem svého zákonného zástupce. Při přestupu se vychází ze zákona č. 561/2004 Sb. § 66:

(2) V průběhu středního vzdělávání se žákovi umožňuje přestup do jiné střední školy, změna oboru vzdělání, přerušení vzdělávání, opakování ročníku a uznání předchozího vzdělání podle § 70, a to na základě písemné žádosti. Součástí žádosti zákonného zástupce nezletilého žáka je souhlas žáka.

(3) Ředitel školy může žákovi povolit změnu oboru vzdělání. V rámci rozhodování o změně oboru vzdělání může ředitel školy stanovit rozdílovou zkoušku a určit její obsah, rozsah, termín a kritéria jejího hodnocení.

(4) O přestupu žáka střední školy do jiné střední školy rozhoduje ředitel školy, do které se žák hlásí. V rámci rozhodování o přestupu žáka, zejména pokud má při přestupu dojít ke změně oboru vzdělání, může ředitel školy stanovit rozdílovou zkoušku a určit její obsah, rozsah, termín a kritéria jejího hodnocení.Žák přestává být žákem školy, z níž přestoupil, dnem předcházejícím dni přijetí na jinou školu. O přijetí žáka informuje ředitel školy bez zbytečného odkladu ředitele školy, z níž žák přestoupil. Ředitel školy, z níž žák přestupuje, zašle do pěti pracovních dnů poté, co se dozvěděl o přijetí žáka na jinou školu, řediteli této školy kopii dokumentace žáka ze školní matriky.

Tady máte více info

http://www.infoabsolvent.cz/Rady/Clanek/2

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.15 18:22
Při přestupu během školního roku nepotřebujete žádné formuláře, přihlášky se dávají žákům ZŠ. Ředitel nové školy možná bude chtít vidět vysvědčení z 9.rocniku připadne 8.rocniku ZŠ. Zavolejte na novou školu a optejte se co je třeba doložit. Na sekretariate vyplníte co bude třeba a udělat rozdilove zkoušky na nový obor. Kdyby se syn hlásil od září do 1. Ročníku musí projít přijímacím řízením a dát klasickou přihlášku jako by sel z 9.tridy ZŠ
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.15 19:31
avatar

Také doporučuji řešit situaci přestupem. Část předmětů syn bere nyní, ve zbylých předmětech mu toho ještě moc "neuteklo".

Ředitele nové školy pravděpodobněš bude zajímat i letošní pololetní vysvědčení. Chce-li syn změnit obor, měl by pro to něco udělat. Je škoda zbytečně promarnit celý školní rok.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.